Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szó tanulási módszerek (oroszh...

Szó tanulási módszerek (oroszhoz)?

Figyelt kérdés

Angol után, egy ideje oroszt tanulok, és szeretnék elkezdeni töményen szavakat tanulni. Viszont az angol szavakat főleg feliratos filmekből és interneten tanultam meg, nem tudom milyen jó szó tanulási módszerek vannak, mivel magolni nem nagyon szeretek.


Főleg kifejezetten oroszra jönnének jól a tanácsok, hogy a hangsújt, a pontos írását (mivel a lágyságjelet mindig elfelejtem), nemét, igéknek milyen különleges formái vannak stb. hogyan lehetne könnyebben megtanulni.



2018. okt. 16. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy követek néhány orosz embert és a posztjaikból, videóikból (oldaltól függően) már most is rengeteg szót megtanultam. Meg használok orosz oldalakat is. (VKontakte, Yandex.ru) Emellett persze elengedhetetlen a szó szerinti tanulás is. Én az orosz fun easy learn 6000 szavak nevű alkalmazásokat használom szótanulásra és elég hatékony.
2018. okt. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve tanulok oroszt és a nyelvtan még tanárral is nagyon kemény dió. Nem csak szavak magolásából áll a nyelvtanulás. Szerintem érdemes lenne eljárnod tanárhoz, mert az a baj, hogy ha magadtól tanulsz, csomó mindent rosszul sajátíthatsz el és nem lesz, aki kijavítson. Bár gondolom van mindenféle nyelvtanulós app, alkalmazás, online program, valamit tölts le és tanulj onnan.


Egyébként a főnevek nemét nagyon egyszerű megállapítani: ha mássalhangzóra végződik - hímnem, ha а vagy я a vége, akkor nőnem, ha о vagy е, akkor semlegesnem. A lágyságjelre végződőeknél pedig külön be kell magolni, hogy melyik milyen nemű. Ezenkívül vannak közös neműek(общий род) is. Valamint a hímnemet kifejező, de а vagy я végű főnevek hímneműnek tekintendőek, nem nőneműnek(pl szeretem a nagypapát = я люблю своего дедушку, nem pedig свою дедушку!).


Az igéknek pedig 2 alakja van - egy folyamatos és egy befejezett. Mindkettőnek megvannak a pontos szabályai, hogy mikor melyiket kell használni, ez nagyon sok gyakorlást igényel. Na meg mindkét alak eltérő módon ragozódik, de neten megtalálható hangsúlyokkal együtt.

2018. okt. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!