Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Több nyelvet egyszerre tanulni?

Több nyelvet egyszerre tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, lehet hatékonyan egyszerre több nyelvet tanulni? Suliban angolt, otthon japánt tanulok. Tervezek meg franciát is tanulni, de nem tudom egy harmadik nyelv sok lenne-e egyszerre.

2018. okt. 17. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Egy próbát megér :)
2018. okt. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Japán anyagod honnan van egyébként?
2018. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Tapasztalatom szerint nem. Ha az egyiket nagyon jól tudod és annak segítségével tanulod a másikat, még oké. De két nyelv kezdő szintről személyes tapasztalatom szerint időpocsékolás. Egymás után hatékonyabban és gyorsabban éred el a kívánt eredményt, a kettő együtt belassítja a haladást. Nem éri meg.


Szerintem ezen a blogon is jól kifejtik, miért, én csak egyetérteni tudok vele:

[link]

2018. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

Az angolra mindenképpen feküdj rá, hogy minél magasabb szinten tudd (beszélni is!) és a japán mehet mellette.

A franciával együtt már túl sok lenne. Ráadásul az angol és a francia "bezavarhatja" egymást, az angol és a japán nem, mert két nagyon eltérő nyelv :-)

2018. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

#2 - Youtube-on 'Japán nyelvleckék' csatornáról tanulok. Emellett hamarosan tervezem megvenni a 'Dekiru' könyvsorozatot, mert sokan ajánlják.

2018. okt. 17. 14:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2018. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És a francia leckéket is neten nézed?
2018. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen. Szintén youtubeon szemzgettem egy videosorozattal. Link: [link]
2018. okt. 17. 15:24
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Túl sok lenne. Inkább beszélj két nyelven jól, mint hármon sehogy.
2018. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
62%
Szia! En két nyelvet kezdtem tanulni alapszinten gimiben (angol, francia), most mindkettot felsoszinten beszélem. Szerintem nyugodtan elkezdhetsz egy harmadik nyelvet, ha ûgy érzed, bàr egyelôre inkàbb amolyan hobbi szintjén. Ha van egy hierarchiàd a nyelvek fontossàgàban, nem esel a "hàrom szék" kôzé.
2018. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!