Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Brit vagy Amerikai angol?

Brit vagy Amerikai angol?

Figyelt kérdés
Melyiket szeretitek jobban, és miért? Melyiket tanuljátok, vagy beszélitek? Melyik a könnyebb szerintetek szókincs, vagy kiejtés szempontjából?

2018. okt. 18. 18:57
 1/8 Vree ***** válasza:
33%

Nem volt ez már sokszor kérdés?

A kettő között alig van különbség. Egy-két szó, ezeket mindenki megtanulja mert olyan kevés, hogy semmi erőfeszítésbe nem kerül; és az akcentus, ami irreleváns mert a legtöbb ember a saját magyar akcentusától sem bír szabadulni.

Ez nem olyan, mint mondjuk, az argentin spanyol, ahol elég komoly eltérések lehetnek hogy kvázi külön tárgyként kezeljük. Senki nem tanít külön brit angolt és külön amerikai angolt, csak angolt, amibe beletartozik brit és amerikai eltérések tanítása is.

(Ausztrál angolt viszont kevesen említik. :p)

2018. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vree ***** válasza:
80%
^A legtöbb intézet egyébként a brit angolt tanítja (nincs választás), ami helyes is, mert az amerikai kiejtés úgyis rádragad a kismillió amerikai produktumból, amit feltehetőleg megnézel életedben.
2018. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Britet tanultam iskolai környezetben, amerikait szeretem, szoktam meg, beszélem.

Sorozatokból többet tanultam, mint tanártól már csak emiatt is az amerikai szóhasználat a jellemző rám. A brit angolnak van pár szava amit előszeretettel használok.


Írásban viszont keverem a kettőt. A color colour szavakat és hasonló társait random használom.

2018. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Britet beszélek, és egyszerűen nem is tudok tőle megszabadulni ha akarnék sem, mert kiskorom óta Angliában élek.


Egyébként sokkal több a különbség a 2 féle angol között, írásban is, de kiejtésben főleg. Szinte majdnem minden szó másképp hangzik egy brit szájból, de persze a megértést általában nem csökkenti. Persze csak az anyanyelvűeknek nem okoz gondot. Mert aki nincs azon a szinten, könnyen előfordulhat, hogy egy szót sem értesz a hadarástól és a benyeléstől ha például cockney londoni akcentusról van szó.


Az amerikai angolt könnyebb megérteni, és én valamiért jobban is szeretem. Ha filmet nézek, és benne van egy brit szereplő, néha böki a fülemet, hogy nem illik a filmbe. Valahogy nem olyan hivatalos :D

Például Jason Statham filmeket nem is szeretem eredeti szinkronnal.

Az Amerikai kicsit egyszerűbbnek tűnik, és szavakat is leginkább olyanokat használnak amik sokkal hétköznapiabbak. De lehet csak azért szeretem ezt jobban, mert filmeket és videókat mind amerikait nézek.


Az ausztrál és kanadai angolról nem szeretnék sokat beszélni. A kanadai majdnem ugyan olyan mint az USA-beli, csak talán egy fokkal nyitottabb, az ausztrál meg jobban húz a britre, de kicsit annak is meg van a sajátossága.

UK/USA/AU angolokat általában meg tudom különböztetni hallomásra, a kanadait sokszor keverem az USA angollal.


A tört akcentusú skótot és írt nem is említem, azzal még sok anyanyelvű is kínlódik a megértésével :)

2018. okt. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Angoltanárként nem tudom, miért képzelnek ebbe a téma ennyit bele, kb. csak kiejtésben meg néhány szó használatában különbözik a kettő (nagyon nagyon kicsit nyelvtanban). Áltaánosan tapasztalom, hogy a magyar tanulóknak azt mondják, hogy a brit valamiért jobb, mint az amerikai, és akkor riogatják őket ilyen hüyleséggel, hogy csak az egyiket fogadják a nyelvvizsgán meg mit tudom én. Én amerikai kiejtéssel beszélek, és szeretem mindkettőt, ha érthető, nekem mindegy, más hogy beszél.
2018. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:
53%
Ki jár ide lepontozni, amikor mindannyian (hozzáértők) ugyanazt írjuk? :D Nem értem.
2018. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az amerikait beszélem, nekem lágyabbnak, dallamosabbnak hangzik, mint a brit, ami kicsit olyan előre kapkodós.
2018. okt. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az amerikait használom
2019. febr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!