Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kanji. Angolul (vagy magyarul)...

Kanji. Angolul (vagy magyarul) létezik weboldal, amelyen japán iskoláskönyvekből kanji-k szerepelnek?

Figyelt kérdés

Kb kétféle módon próbálok nekigyürkőzni kezdőként a kanjik tanulásának, úgy vélem, ha többféle módszerrel teszem, hatékonyabb számomra. Egy harmadik félét is kipróbálnék:

találtam japán iskolás könyvekből való idézeteket, RAJZOS, ÉLMÉNYSZERŰ kanji tanítás gyanánt:


[link]

[link]


Tudok olyan weboldalról, ahol angolul (magyarul) élményszerű, rajzos (jobb agyfélteke hangsúlyú) kanji tanítást reprezentálnak?


(Nekem úgy fest, a japán iskolások számára ilyenféle módszert is bevetnek, ld. a rajzos kanjikat / linkek.)



2018. okt. 24. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ilyeneket simán lehet találni, ilyen alapabb kanjikhoz a nyelvkönyvekben is szoktak lenni rajzok. A bonyolultabb karakterek igazából az egyszerűbbek összerakva, szóval ha az egyszerűk mennek,a kkor azok alapján hamar bele tudsz jönni az újakba. Vannak ilyen listák is, amikben a kanji jelentéséhez van valami, amit tudsz kötni.
2018. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyébként bármi weboldal, ebook érdekel engem, amely játékosan, és/vagy élményszerűen (pl szkeccsekkel, eljátszott szitukkal stb, vagy mangaszerűen stb) tanít japánra, tehát nem csak kanjitanulás érdekel, hanem egészében japántanulás, ilyen formákban.

(Magyarul, esetleg angolul oktatva.)

2018. nov. 25. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!