Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvet, hogy érdemes...

Tomszi 21 kérdése:

Angol nyelvet, hogy érdemes tanúlni egy újrakezdőnek?

Figyelt kérdés
Sok mindent tudok angolul, de képtelen vagyok előhozni a memóriámból (pl: A Duolingo telefonos appal őrült szinten használóm és egy heti anyagot megcsináltam 30 perc alatt) ha látom és hallom akkor minden beugrik, de a kommunikáció és a mondat alkotás nem tudom előhivni éles helyzetben mikor szükséges lenne nem jut eszembe semmi csak szavak és a nyelvtani rész és nem megy a megfogalmazás. Meg nem mindig értem meg mit mond a másik fél. Eszt, hogy tudnám kiküszöbőlni, hogy végre tudjak beszélni is.
2018. okt. 26. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt tudom javasolni, hogy nézz angolul filmet, sorozatot (nem kell értened és nehogy elkezdj mindent szótàrazni) így hallhatod hogy hogy használjàk magàt a nyelvet és könnyebben megragad. +olvashataz is könnyebb könyveket. Persze ezeket a normàl tanulàs mellett.
2018. okt. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Először javasolnám a MAGYAR nyelv elsajátítását, mert a kérdésed tele van nyelvtani hibákkal (és NEM a telefon miatt!).

Másodszor nézz angol nyelvű filmeket felirat NÉLKÜL.

Harmadszor írj naplót, beszélj/csetelj angolul - ha eleinte nem is megy túl jól, így belejössz majd.

2018. okt. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor én kezdtem hihetetlenül sokat segített, hivy MAGYAR FELIRATTAL néztem sotozatot. Pár hónapig napi szinten néztem részeket és olvastam a feliratot, de közben hallgattam is amit mondanak, nem kell szótárazni, így amikor mondani akartam valamit és magyarul rágondoltam egyből brugrott, hogy ott hogy mondták angolul. Aztán kb 1 év múlva álltam át angol feliratra, mistmár bőven azon a suinten vagyok, hogy felurat nélkül is menne, de szerintem az hülyeség, mert 1 nem fogok tudni írni (most se nagyon) 2 még mindig előfodulhat szó amit nem értek, és olyankor meg tudom nézni.


Nem derül ki egyértelműen, hogy jársz-e valamilyen tanfolyamra vagy iskolában tamulsz-e angolt, de persze ez a sorozatos módszer is csak úgy működik, ha mellette szépen tankönyvből megtanulod a nyelvtanokat és órán elmagyarázzák majd gyakoroltok.


A Duolingo meg szerintem sz.rt se ér :DD szavak tanulása maximum, de azt ne várd tőle, hogy akár A1 szintre elvigyen... Mivel a nyelvtanulás fontos része a kommunikáció, ezt gyakoroljátok órán, vannak páros feladatok, vagy kérdez a tanár, de ha online tanulsz egyedül, nem nagyon szólalsz meg.

2018. okt. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá tennék, nem tudom miért, de nekem a filmek egyeltalán nem műkidtek az elején. A sorozatokat már úgy ahogy megértettem de a filmeket egyeltalán nem, ettől élvezhetetlen volt még felirattal is. Talán a sorozatnál jobban rááll az agyad egy egy beszédstílusra
2018. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget. És tudom, hogy vannak helyesírási hibák a kérdésemben! :) Egyedül tanulóm az Angolt olvasók, feliratos filmek és sorozattok, neten keresztül amit találok. De a szavaitokból úgy vett ki, hogy szükségem lenne egy tanárra.
2018. okt. 26. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem anélkül sajnos nem megy. Legalább amég elérsz egy magabiztos B1-B2 szintre, onnan már magatól is tudsz fejlődni
2018. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Gaál Ottó-féle kreatív nyelvtanulást épp otthoni tanulásra lett kifejlesztve. Kissé monoton, viszont nagyon hatásos, Ankival kombinálva különösen. Pont azt a készséget fejleszti,amit hiányolsz.

A hallásértést pedig filmek és podcastok hallgatásával kell fejleszteni: nagyon sokat kell nézni és hallgatni. Egy tanár nem tudja ezt pótolni.

2018. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!