Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időbe telik átlagosan...

Mennyi időbe telik átlagosan egy nyelv mindennapi élethez szükséges szintjének elsajátítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angolt tanultam 12 évig, egész jól ment, persze nem perfektül. Most a német nyelvet szeretném elsajátítani oly' annyira, hogy kint munkát tudjak vállalni, élni tudjak.

Erre úgy nagy általánosságban mennyi időre van szüksége egy átlag embernek? Tudom, rengeteg tényezőtől függ, ezért kérdeztem hogy általánosságban mennyi idő?

És hogy lenne érdemes elkezdeni? Vágjak bele egyből egy tanfolyamba, vagy először az alapokat itthon tanulgassam, szemezgessek vele, esetleg tanuljam a szavakat és majd ha már van némi fogalmam az 'egészröl' vágjak bele a tanfolyami oktatásba?

Köszönöm!


2018. okt. 26. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Mint ahogy azt irtad, rengeteg mindentol fugg, de ha lazabban akarod tanulni akkor sztem egy ev alatt el lehet jutni egy magabiztos B1es szintre, ami mar a mindennapi elethez eleg. Ha kimesz utana ugyis fejlodsz tovabb. De intenzivebben sztem egy 6 honap alatt is. Sztem vagj bele egy tanfolyamba. Ott legalabb osztonoznek hogy tanulj,csinald, beszelj, nem lesz olyan, hogy majd holnap, meg ezt most nem :D
2018. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Egyéntől függő.

Vannak akik még úgysem képesek idegen nyelvet tanulni, hogy az adott országban élnek.

Sok híresség van akik képtelenek voltak idegen nyelvet tanulni.

Pl: Bud Spencer képtelen volt angolul megtanulni. Vagy ott van a jó öreg Kabos Gyula. Kidisszidált Amerikában, de nem tudott angolul. Vagy ott van Houdini édesanyja. Ők is Amerikába disszidáltak, és sosem tanult meg angolul.

Ismerek személyesen egy kedves magyar hölgyet akivel egy gímbe járunk Angliában. 11 éve él kint, és csak alap angol tudása van. Pedig igyekszik, jár tanfolyamokra, tanulja, de hamar elfelejti.

Ezért én mindig azt mondom, hogy egy idegen nyelv elsajátítása függ az adott emberke nyelvérzékétől is. Vannak akik pár hónap alatt is megtanulják van aki 20 év alatt sem. Neked kell tudni, neked hogy menne jól a tanulás.

2018. okt. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bud Spencer jól beszélt portugálul, németül, angolul.

Kabosnál teljesen más volt a gond

2018. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!