Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak egyedül angol...

Hogy tanuljak egyedül angol felsőfokúra?

Figyelt kérdés
2020-ban fogok felvételizni egyetemre, a turizmus szakot szeretném megcélozni. Ahhoz egy közép és egy felsőfokú nyelvvizsga szükséges. Egy középfokút meg tudnék csinálni(de szerintem felesleges ha a felsőfok a cél), de felsőfokú szinten még nem vagyok. Erre van max. másfél évem és még a németről nem is beszeltünk (4.éve tanulom, középfok kellene belőle). Szerintetek lehetséges mindkettőt ilyen rövid idő alatt megcsinálni? Kétségbe vagyok esve!:(

2018. okt. 28. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges, bár attól függ, hogy mennyi időd van gyakorolni (mindennap vagy heti néhány alkalommal?).


Én a középfokú angolt tettem le most nyáron. Úgy, hogy júliusban kezdtem el rá készülni és akkor is csak hati néhány alkalommal. Én megvettem otthonra a nyelvvizsga felkészítő könyvet (TELC-et csináltam) és ott szépen sorban csináltam a feladatokat.


A szóbelire pedig úgy készültem, hogy egy közeli városba a lakhelyemtől vannak önkéntesek (nagyon jól beszélnek angolul, de nem angolok. Voltak finnek, németek, törökök, olaszok, stb.) és velük beszélgettem heti 2 órát. A szóbelim egyébként 97% lett.


Bár azt még hozzá kell tennem, hogy az előző tanévben nekem heti 15 angol órám volt. De a magára nyelvvizsgára tanévben nem készültünk.


Én neked is ezeket ajánlom, hogy vedd meg a nyelvvizsga felkészítő könyvet és beszélj sokat angolul ;) Ha pedig megengedheted magadnak akkor egyszer kétszer szerintem menj el egy angoltanárhoz is.


(Így nekem a nyelvvizsga felkészülés összesen csak a könyv árába került :D )


Ui.: A német nyelvvizsgához nem tudok tanácsot adni, mivel nekem spanyol a második nyelvem

2018. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Oxfordi Egyetem New English File sorozatát javaslom.

Kezdőtől a C1-re felkészítőig vannak anyag

Mérnökként csodálom, hogy mennyire jól kialakított és modern módszertan.


Torrent oldalakon megtalálod (természetesen csak azért, hogy megnézd, mielőtt megveszed...).

2018. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne legyél kétségbe esve, csak tanulj, van esélyed mindkettőre.
2018. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!