Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amikor egy magyar ember...

Amikor egy magyar ember beszél angolul akkor az amerikaiak miért gondolják azt, hogy Oroszországból érkezett az illető?

Figyelt kérdés
2018. nov. 2. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudják a kölönbséget.
2018. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyar és orosz R hang igen hasonló számukra, emellett több oroszt hallottak, mint magyart
2018. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a #2 írta!


Én tolmácsként (is) dolgozom.

Nem csak angol, de több távol-keleti nyelven tolmácsolok, köztük értelemszerűen kínai nyelven is, melyben mint tudjuk a tónusok jelentős eltéréseket eredményezhetnek. Ebből kifolyólag ki lett hegyezve a fülünk elég rendesen.


Az amerikai "R" és a brit "R" között nincs sok különbség.

A britek, mint "európai" nép, már megszokták a különbséget a magyar és az orosz között.

Egy amerikai viszont magyart sokkal kevesebbet hall, mint oroszt.

A magyar és az orosz nyelv hangképzés tekintetében nagyon hasonló. Igen, ez leginkább az "R" betű megpörgetésében rejlik. Egy-két másik szláv nyelvet kivéve nem nagyon pörgetik ezt a betűt a világban.


Főképpen ez az oka annak, hogy az erőteljes, "tiszta" "R" hangból rögtön az oroszra következtetnek.

2018. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jol emlekszem tolem is megkerdezte valaki hogy orosz vagyok e.

Nem tudjak a kulonbseget a 2 akcentus kozott es nagyobb esellyel talalkoznak orosszal amerikaban mint magyarral.

En beszeltem lengyellel is angolul es eloszor volt egy gyanum hogy magyar mert hasonloan ejtette ki a hangokat.

2018. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!