Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciások, mit jelent, hogy...

Franciások, mit jelent, hogy Trop accentué?

Figyelt kérdés
2018. nov. 2. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok franciás, de gúgli három általam ismert nyelvre is úgy fordította, hogy "túl hangsúlyozott".
2018. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondatfüggő ugyan, de azt jelenti hogy túlságosan ki van hangsúlyozva, túl nagy rajta a hangsúly.

Hogy aztán min, azt akkor tudnánk meg, ha leírnád az előzményeket vagy a mondatot is.

2018. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

- Őt milyen szépen lerajzolta.Csakhogy neki nem ilyen a feje,sem a koponyája.

- Dehogynem!

- A felső állkapcsa sem ilyen kiálló.

- Épp ellenkezőleg, ez az ami a legfeltűnőbb rajta.

- És az álla?

- Pontosan ilyen!

- Trop accentué!

- Én így látom.

2018. nov. 6. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam: az álla túlságosan ki van hangsúlyozva, de ha festményről vagy karikatúráról van szó, lehet túl nagy vagy túl előreálló is az az áll.

(Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha ezt a kérdést ugyanezzel a szöveggel már feltette volna valaki néhány évvel ezelőtt!) :)

2018. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyesmire szerintem senki nem emlékezhet vagy 5 éven át.
2018. nov. 7. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy öt éve volt feltéve a kérdés, de emlékszem rá, mert akkor is én válaszoltam.

Azt sem mondtam, hogy te voltál a kérdező. Talán másnak is szüksége volt erre.

2018. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De abból, ami írtam, csak leesett, hogy én írtam anno is, ha már tudom, hány éve volt :P

Bár konkrétan erre a kérdésre nem emlékszem, de akkor foglalkoztam ezzel a dologgal, ahol ez elhangzik.

2018. nov. 7. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!