Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Konyhai mértékegységek oroszul...

Konyhai mértékegységek oroszul - hol találom meg öket?

Figyelt kérdés

Orosz receptek fordításához kellene a konyhai mértékegységek rövidítéseinek listája, így ugyanis nem igazán boldogulok.

Szótárban keresni nem tudom, mert ott nem a rövidítés van megadva, hanem fordítva, a teljes mértékegység megnevezéshez van a rövidítés odaírva - csak éppen így nem találom meg.


Köszönöm, ha valaki segít.



#rövidítés #orosz #konyhai mértékegység
2018. nov. 2. 21:07
 1/5 chtt ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy van-e rövidítés lista, de ha ideírod őket, biztos lesz, aki tud segíteni.


pl. 300 г = 30 deka (a г a grammot van hivatva jelölni)

банка - befőttesüveg (л - liter)

ст. ложки / ст. л. - evőkanál (több:)

шт. - darab

стебля (birt. eset) - szár

пучка (пучок) - köteg, nyaláb

зубчик - gerezd

кг - kg

мл - ml

ч.л. - kávéskanálnyi (néha: teáskanálnyi)

по вкусу - ízlés szerint

щепотка соли - csipetnyi só


hirtelen nem jut más eszembe (tudom, nem csak rövidítések, de írtam mindent, ami rémlett)


üdv

:)

2018. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél - ami nem rövidítés azt is vissza tudom következtetni a teljes alakból!
2018. nov. 3. 17:50
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy kérdés még: a шт. - darab minek a rövidítése? (Nem sürgös, csak kíváncsiságból kérdezem)
2018. nov. 4. 14:30
 4/5 chtt ***** válasza:
100%
штука :)
2018. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer!
2018. nov. 4. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!