Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciások! Mit fejez ki...

Franciások! Mit fejez ki pontosan az alábbi kérdés és helyesen válaszoltam rá?

Figyelt kérdés

A kérdés: Où est-ce qu'ils entrent et sortent, montent et descendent du couloir ?


Fordításilag azt fejezi ki, hogy "hol mennek be és ki, illetve fel a folyosóról meg le a folyosóra ?"

Mire vonatkozik konkrétan a folyosó a kérdésben ? Jól gondolom, hogy az utóbbi 2 igepárra ?


Megpróbáltam válaszolni, de mivel az eredeti kérdés jelentésével szemben is voltak kételyem, így lehet hogy csak részben / nem válaszoltam a konkrét kérdésre.


Ils entrent et sortent à la porte d'entrée / l'entrée, montent et descendent du couloir à l'escalier.


Vagy gondoltam erre is:


Ils entrent et sortent à la porte d'entrée / l'entrée, montent du couloir à l'étage et descendent du couloir à la cave où il y a le garage.



Azt próbáltam kifejezni, hogy a bejárati ajtón / elõszobába mennek be, illetve ki; valamint a lépcsõn mennek fel a folyosóról és le a folyosóra.

A másodikba már meg is jelöltem hova jutnak ha felmennek vagy lemennek a lépcsõn.



Valaki kibogózná hogy mi a helyes ezek közül és mit is kell igazán válaszolnom erre a kérdésre ?

Elõre is köszönöm szépen aki idõt szán a kérdésemre !! :)



2018. nov. 3. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egész kérdés tulajdonképpen a folyosóra vonatkozik:

Où est-ce qu'ils entrent et sortent, montent et descendent du couloir?

Hol mennek be és ki, fel és le a folyosóról?

A válasz tehát az lenne, hogy a kapun mennek be és ki, az emelete(ke)n (lépcsőn) mennek fel és le a folyosón.

Ils entrent et sortent par la grande porte, montent et descendent par l'escalier.

(Nincs ugyan benne a mondatban, de magától értetődik, hogy "pour arriver au couloir, ou quitter le couloir.)

2018. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szuper, így mostmár értem. Köszi :)
2018. nov. 3. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!