Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Félek az ECL B2 német nyelvviz...

Félek az ECL B2 német nyelvvizsgától! Hogyan gyakorolhatnék?

Figyelt kérdés

Már 4 éve tanulom a nyelvet és ideje nyelvvizsgáznom, viszont rettegek. Másfél hónap múlva lesz és eddig a szóbeli témáket gyakoroltam, most térek rá az írásbeli részére!


Viszont


- Amikor adnak szövegeket és címekhez kell párosítani, én mindig totálisan elrontom, mert sosem ismerem a főszavakat benne és nem tudom lefordítani, nem értem miről szól. Mindig úgy tudom csak megcsinálni hogy az egészet kiszótárazom, de ha elmegyek nyelvvizsgára és ott nem adhatnak szótárt persze! Ha ilyenből csilálok egy tucattal utána valahogy bele fogok jönni és egy idő után érteni fogom, miutéán elegget csináltam ilyen feladatot? Félek, ez talán az a része amitől a legjobban tartok!


És a hallgatás. Valami borzasztó milyen gyorsan mondja a szöveget. KEttőt pislogok és azt sem tudom melyik kérdésre mondta a választ. De komolyan néha már sírva fakadok mennyire nem megy...



2018. nov. 11. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy nem vagy még a szinten? Mert azt mondod hiàba olvasod el nem érted. Szerintem mindenekelőtt a szókincsedet kéne bővíteni, hogy megértsd mi van oda leírva. Vagy ha nem is érted ràjöjj a szövegkörnyezetből. Syerintem hasznos lehet ha minél többet megcsinàlsz, de a szavakat amiket kiszótàrozol azokból tanuld meg.
2018. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huh meglett, sőt a beszéd 98%-kal
2019. jan. 7. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!