Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német alapfokról nehéz eljutni...

Német alapfokról nehéz eljutni a középfokig? Kb mennyi idő egy jó magántanárral eljutni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a nyelvet és sok sváb ismerősöm van akik folyton mondják, hogy egy kis rátanulással miért nem teszem le a nyelvvizsgát? Alapfokon beszélem a nyelvet, lehet jobban, de inkább mondom biztosan az alapfokot. Szerintetek (és tudom egyénfüggő és hogy már volt sokszor itt feltéve ez a kérdés) mennyi idő alatt lehetne egy magántanárral eljutni a középfokú nyelvvizsgához? Szorgalmas vagyok és lelkes mert biztatásokat kapok és nem negatív kritikákat. :) Nagyon boldog vagyok mikor német anyanyelvű emberekkel megértetem magam...lehet nem mindig helyesen, de elboldogulok. A cél a szint emelése. Köszönöm a válaszokat! :)

2018. nov. 12. 15:06
 1/2 anonim válasza:
Szia! Nyelviskolai német nyelvtanár ismerős szerint egy szintlépés (Pl. A2-ről B1) 100-100 órát igényel, eszerint, A2-ről B2-re kb 200 nyelvórával tudsz eljutni. De ez egy átlagérték, ha jó a tanár, és motivált vagy, nem határolhat be :)
2018. nov. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én március elején tettem le az alapfokot. Ezután heti 6-7 órában tanultam a németet és június közepén sikerült a középfok is. Ugyan olyan típusú feladatok vannak csak nagyobb szókincset igényel.
2018. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!