Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hosszú mondatokat mire elolvas...

Hosszú mondatokat mire elolvasom, elfelejtem az elejét. Lehet tanulni a mondatok komplexitásának felfogását?

Figyelt kérdés
magyar
2018. nov. 14. 10:20
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Szerintem a sok olvasás segít csak ezen. Amikor már úgy olvasod a könyvet, hogy csak nézed a betűket és közben látod magad előtt a sztorit és érted is akkor már jó úton jársz.

Tehát, olvass el mindent, amit magad körül látsz. (nem csak könyveket lehet olvasni). Amikor sétálsz, autót vezetsz, a táblákat a kiírásokat, a busz menetrendet. Próbáld úgy olvasni, hogy csak éppen rápillantasz és akkor jó ha már fel tudod fogni ennyiből is, hogy mi volt oda írva.

Én legalábbis így csináltam, meg persze rengeteg könyvet elolvastam.

Az is fontos, hogy kipihent legyél, mert fáradtan nem tudsz fókuszálni rá, hogy mi a jelentése a mondatnak csak a betűket látod. Aztán utána gondolkozol, hogy most mit is olvastál...

Remélem segítettem.

2018. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!