Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az emelt angol...

Krómgyűrű kérdése:

Mennyire nehéz az emelt angol érettségi?

Figyelt kérdés

Tavasszal érettségizem emelt szinten angolból, és hát eléggé rá vagyok parázva. Gyakran csinálgatok emelt szintű feladatokat neten, és órán is odafigyelek. De elég csekély pontszámokat szedek össze. Százalékba átszámítva olyan 50%, ritkán kevesebb. Szókincsem nem a legjobb, de ezen dolgozom. Milyen feladatokat lehet gyakorolni?

A kérdésem olyanokhoz irányul leginkább, akik ezen a szinten érettségiztek.



2018. nov. 16. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is erre készülök, igaz én már felnőttként.

Neten találtam feladatokat, évekre visszamenőleg le lehet tölteni az adott év érettségi feladatait, azokat szoktam megoldani. A szóbeli rész miatt meg tanárhoz járok.

2018. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem különösebben nehéz, nekem legalábbis nem volt az.
2018. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én angolból emelteztem. Adott évre kiadott gyakorló könyvből csináltam feladatokat. Az előző évekét én nem töltöttem ki. Alapból nem ugyanaz volt a követelmény, felépítés a 2017ben (mikor érettségiztem), s az előző években! (Előtte voltak benne alapszintű felasatok is, mostmár csak B2 és az egyszerűbbek B1.)

Szerintem annyira nem nehéz. Bár először elég rosszul ment, de gyakorlással belejöttem! (S igy nem kellett külön nyelvvizsgáznom, ami külön jó hír.)

Maxim kiadó nekem bevált [link]

2018. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Én se tartottam kimondottan nehéznek. Régebbi évek feladatit néztem át, meg nyelvtanból nem vagyok annyira jó azt gyakoroltam. Longman érettségi aktivátorból tanultunk, nekem elég hasznos könyv volt, jól össze van szedve a nyelvtani rész benne meg ha jól emlékszem voltak sablonmondatok szóbelire és fogalmazáshoz is. Asszem amúgy ez csak középfokú érettségihez készült, szóval az alap szókincs van csak benne, de a nyelvtani rész fedi az emeltes anyagot. A szövegértéshez (írott és hallott) meg sok könyvet és cikket olvastam angolul illetve filmeket, sorozatokat angolul néztem kezdetben angol felirattal majd nélküle. Ez volt a leghasznosabb nekem, így egy csomó szót megtanultam.
2018. nov. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és hasznos válaszokat!

Most kicsit megnyugtattatok, hogy ezt így elmondtátok:)

Azt elfelejtettem a kérdéshez írni, hogy szóban nem vagyok a toppon, egy kicsit makogós vagyok. De mindenképp utánanézek feladatoknak és amit ajánlottatok. Filmet is szeretnék nézni, de nehezen találok angol nyelvű, angol feliratos műsort.

2018. nov. 16. 19:54
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

en nyelvvizsgan egy feladatot ugy buktam be, hogy egy szonak rosszul vettem ki a jelenteset a szovegbol, de igy is meglett igazabol a 80% felsofoku, csak azert erted na, ne ilyen kicsi dolgokon muljon az a par pont


- En elkezdtem angol oldalakra jarkalni, mint peldaul a Quora es ott valaszokat irni. Szerintem nagyon sokat segitett nekem, mert amikor irkaltam, rajottem, hogy hoppa, megse tudom ezt a szot. Szotarazgattam es probaltam bemagolni.


- Ha sok szabadidod van, akkor talan meg megprobalhatsz szovegeket forditani angolrol magyarra. Ez is sokat segitett szamomra, mert probaltam a leheto legerthetobbe formazni es szotaraztam, hogy biztos azt jelenti-e.


- Nezz sorozatokat, filmeket, youtube csatornakat angolul. Nagyon bena voltam a nyelvtani reszbol anno, de amiota elkezdtem nezni a sorozataimat ANGOLUL (magyar felirat nelkul), sokat javultam. Berogzultek mondatok a fejembe es az alapjan fogalmazok. Szoval ha te se tudod megjegyezni ezeket a nyelvtani szabalyokat, en ajanlani merem. Ja, es a szokincsre is jo persze.


- Ha konyv fan vagy, akkor olvass angolul. En elsore egy szepirodalmi konyvvel probalkoztam, de hamar le is mondtam rola. Oda azert eleg komoly C1 szint kell (vagy anyanyelvi), es elveszi az olvasas hangulatat a szotarazas, szoval kezdj a szintednek megfelelo konyvekkel es majd onnan lepegess felfele.


Ennyit tudtam segiteni, meg fel ev hatra van, szoval ne parazz, azalatt siman felhiveted a szintedet, csak tenyleg ne idegeskedj, azzal is csak azt ered el, hogy rontasz.

2018. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Akkor youtubeon keresgél videókat. Vannak youtube csatornák amelyeknek rendesen meg van csinálva az angol felirata és nem csak az automatikusan generáltat teszi be.
2018. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
5: netflix tele van veluk. Egy honap ingyenes, utana kb 3000 Ft havonta. Szerintem nem egy remes osszeg, szuleim nem szeretnek hulyesegekre kolteni a penzt, de fizetik nekem, mert latjak, hogy angolul nezem es fejlodok is azert valamennyit. Ha elmagyarazod nekik es az anyagi lehetosegek is “adottak” (nem kell gazdagnak lenni havi 3000-hez), akkor biztos belemennek. Hidd el, sokat segit.
2018. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát a makogáson vkivel beszélgetve tudnál gyakorolni. En a szókincshez sokat próbáltam olvasni. S úgy angolosabb szófordulatok is rámragattak. Filmeket is neztem -- bár egy része amerikai volt -- s angol felírattal először, hogy amit nem értek szóban, azt elolvassam. Klasszikus angol sorozat a Csengetett Mylord? You rang m'lord? Én azt is kedvelem.

Van egy nem csak nyelvtanulós, de angol nyelvű ingyenes "tanfolyamos" oldal. Az is tud segíteni, szavak, kiejtés meg ilyesmi. Futurelearn

(Amúgy, hogy lehetnek ennyire alacsonyan a kérdések hasznosságai?)

2018. nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%
Nekem nem volt nehéz. Mi a francnak mész emeltre, ha csak 50%ot tudsz összehozni?
2018. nov. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!