Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretem a nyelveket, minek...

Szeretem a nyelveket, minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok, lassan el kéne döntenem, hogy minek tanuljak tovább. Szeretem a nyelveket, és ha lehet ezekkel szeretnék foglalkozni. Azonban azt mondják, hogy a tolmács/fordító szakma halott. Akkor mit csináljak?

2018. nov. 18. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
A nyelv ma már eszköz, nem cél. Tanulj valami értelmeset. Mi érdekel még a nyelveken kívül?
2018. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A humán tárgyak, történelem, irodalom (habár gyűlölök verset elemezni)...
2018. nov. 18. 12:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kik azok az "azok", akik ezt mondják? A szomszéd Mariska néni? Mekkora rálátása van a piacra?
2018. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sokan itt a gyakori kérdéseken :')
2018. nov. 18. 13:10
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Nyelvtanar. Kell par ev, hogy befuss ugymond, de utana lecen vagy, ha jol csinalod a dolgod.

Kulontanarom 2 suliban tanit egyszerre. Az egyik suli egy sima gimi, a masik meg olyan, hogy elmegy lead par orat, tamogatja azt az iskolat egy nagy ceg es emiatt kap erte kb 150-et BRUTTOBA. Anyum is az utobbi helyen tanit masodallaskent, innen tudom hogy megy, szoval: ez mar olyan havi 350k-s fizetes. A tanaromnak van egy csomo tanitvanya, en jarok 5000-ert hozza masfel orara, es lattam, hogy a naptaraban minden (!!) napra be van irva tanitvany es hetvegekre meg van vagy 7 ember, szoval hetente biztos keres minimum 30.000-et.

Igaz, sokat dolgozik, de eleg jol elnek meg a csaladjaval. Az mar masik kerdes, hogy mennyit tud veluk lenni... na de ha sikeres es gazdag akarsz lenni, ahhoz dolgozni kell - nem keveset.

2018. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Brutto helyett nettot akartam irni:D
2018. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a nyelvtanárság a legjobb lehetőség specifikusan nyelvekkel kapcsolatban (a nyelvek alatt az angolt értem), nagyon nagy rá a kereslet.
2018. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, a tanári szakma nem túlzottan vonz...nincs valami más lehetőség?
2018. nov. 18. 18:44
 9/10 anonim válasza:
100%
Szia szerintem ma már a nyelvek nélkülözhetetlenek. Jó h érdekel nem csak tolmács és fordító téren tudsz tovább tanulni. Lehetsz nagykövet, nemzetközi kapcsolat tartó, a nyelvtudas nagy hatalom. Meg ma már mindenhova kell kB nykevviszga s a magán nyelv tanárok nagyon jól keresnek. Egy óra 4000 - 5000 Ft. Akkor szakosodhatsz míg az adott nyelvre anglisztika stb. Cégek is keresnek ilyen embereket akik tartják a kapcsolatot a többi vállalattal más országokban persze ugyanaz a cég. Leány válalat vagy h hívják. Biztos el tudsz helyezkedni nyelvekkel. De akkor sztem tanulhatsz tovább siman nyelvi szakon s aztán úgyis felvesznek s fejlodhetsz tovább nem cska nyelv területén.
2018. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
C, C++, Java, C#, SQL, Phyton,...
2018. nov. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!