Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha arab/angol nyelvet szeretné...

Ha arab/angol nyelvet szeretnék tanulni egyetemen, mit kell tennem ahhoz, hogy bejussak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, jövőre éretségizem.

Tavaly faktot kellett választanom, és emelt bioszt jelöltem meg, mert mindig is imádtam a bioszt, és úgy gondoltan éretségizni szeretnék belőle.

Közép bioszra akartam menni, de az ofőm azt mondta, hogy emeltre menjek, mert az jobb, meg érdekesebb stb stb..

Nos amióta bioszra járok, megutáltam az életemet, nincs időm tanulás meg edzés mellett még azt is magolni.


Arra gondoltam, hogy félévkor váltok angol faktra (szerintem emeltre,mert idén éretségizem (közép), és jövőre megpróbálok emeltezni), és hagyom a bioszt a francba, vagy ha nem is, akkor csak bejárok okosodni, de nem azért, hogy éretségizzek belőle.


Lényeg a lényeg, imádom az angol nyelvet, mindig is ötös voltam, sose tanulok dogákra, meg semmire, mert annyira imádom, hogy elég egyszer elolvasnom (például) egy igeidőt, és megmarad.


Közeledik az érettségi, ami a továbbtanulást hozza maga után. (Van ilyen kifejezés?)

¯\_(ツ)_/¯


Arra gondoltam, hogy egyetemre mennék, angolt és arabot tanulni.

Angolból remélem jól sikerül majd az emelt érettségi, arabot meg társalgási szinten már tudok beszélni, és azt is nagyon imádom.


Ezzel már lehetnék külön angol/arab tanár vagy akár fordító.


Melyik egyetemen tudnám ezt tanulni?

Milyen jegyek kellenek hozzá? (Nekem négyes, ötöseim vannak)

Kell valamiből emelteznem?(angolon kívül)

Mennyi esélyem van a bejutásra, sok jelentkező van?


Előre bocsánat ha valamit félreírtam, vagy sikerült értelmetlen mondatokat összehoznom:D

Már rég lefeküdtem aludni, csak épp nem jön össze az alvás része a dolognak:D

Elkezdtem a jövőmön gondolkodni, és ez lett a vége.

11-kor itt pötyögök a gyakori kérdéseken, ahelyett hogy aludnék.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat:)



2018. nov. 18. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

1. Egy 17 éves már jobban képben lehetne a továbbtanulást illetően.

2. Érettségi két "t".

3. Ha nulla tanulással ötös vagy 11. évfolyamon, akkor vagy zseni vagy, vagy nagyon alacsony a követelmény.

4. Tájékozódásnak a felvi.hu oldalt javaslom, ahol - főleg, ha majd megjelennek a 2019-ben indítandó szakok - mindent megtalálsz, így a felvételi követelményeket is. Az angol-arab problémás, mert amennyire tudom, ilyen szakpár nincs. Ha angoltanár akarsz lenni, akkor valami mással kell párosítanod. Ha viszont arabot tanulsz, akkor az nem tanári szak lesz.

2018. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
29%

Kedves első


Szerintem egyáltalán nem gáz hogy 11 félévkor dönti el, hogy mit szeretne tanulni, vannak olyanok akik érettségi után se tudják mit kezdenek az életükkel.


Szerintem jól tudja, hogy az érettségi két "t", hiszen amikor azt írja "közeledik az érettségi", akkor két "t"-vel írta. Amúgy odaírta a végére, hogy fáradt, csak te döntöttél úgy, hogy nyelvtan nácit játszol:)


Ha figyelmesen olvastál volna, akkor értenéd, hogy csak angolból ötös tanulás nélkül.



Kérdező


Elgondolkodhatnál azon, hogy csinálsz egy OKJ-s vizsgát valamiből, a nyelvtanulás mellett:)

Legyen valami más is a kezedben, nem csak a két nyelv.

Megkérdezhetem, hogy honnan tudsz arabul? Magadtól álltál neki megtanulni?

2018. nov. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Örülnék ha apum arab lenne:D

Az egyik barátnőm anyuja egyiptomi, ebből kifolyólag ő tud arabul, és engem tanítgatott:)

De nem komolyan tudok, csak társalgási szinten.

Alapokat, hogy hogy hívnak, hogy vagy, hol lakok, kajákat stb:)

2018. nov. 19. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Javaslom az ELTE arab szakot, mellé esetleg anglisztika/amerikanisztika minort, ha ragaszkodsz az angolhoz (bár ennél szerintem sokkal jobb lehetőségeid is lennének ott). :)


De azért nagyon gondold át. Ezekhez a nyelvszakokhoz (főleg a keleti nyelvekhez) iszonyú elhivatottnak kell lenni, és törni magadnak az utat, ha a végzettségedhez kapcsolódó munkát szeretnél végezni. Ha úgy érzed, neked ez menne, akkor csináld. Ha biztosabb talajt szeretnél a lábad alatt, akkor pedig még nézz körül a felvin, hiszen nyelvet bármelyik szak mellett tanulhatsz (sőt, ajánlott is). :)

2018. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld pacsi:)


Hát igazából semmi nem érdekel annyira mint a nyelvek, főleg az angol és az arab:)


Ha végeztem az egyetemmel tuti tanulok spanyolt is, esetleg franciát:)

2018. nov. 19. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :) Az szuper, hogy érdekelnek a nyelvek, csak kalkuláld bele, hogy a nyelvszakokon nem a nyelvtanuláson lesz a hangsúly, hanem az országismereten, kultúrán, nyelvészeten. Orosz szakos vagyok, tudom, miről beszélek. :) Ha mindennel együtt érdekel, akkor sok sikert hozzá! :) (Stabil angol- és arabtudással amúgy nagy bajod nem lehet majd az életben, bár én a helyedben az angol helyett mást választanék.)
2018. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!