Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Koreait vagy Japánt érdemes...

Koreait vagy Japánt érdemes elkezdenem tanulni?

Figyelt kérdés
Valamelyiket mindenképp el akarom kezdeni, mert jövőre megyek egyetemre (valószínűleg anglisztikára) és szeretnék egy másik nyelvet is tanulni. A japán és koreai kultúra és nyelv is egyaránt nagyon érdekel, de talán japánba szívesebben utaznék/élnék, illetve azzal régebb óta foglalkozom. Arra is gondoltam hogy Japanológiára mennék, de nem tudom hogy azt merjem-e bevállalni.

2018. nov. 22. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A japánt.
2018. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább a japánt szerintem is.
2018. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elten nem veheted fel a japant minornak szoval maradt a koreai.

Az SZTErol nem tudok nyilatkozni

2018. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az SZTE-n nincs japán szak, már úgy egyáltalán. Az anglisztika viszont nem rossz, én is ott végeztem.
2018. dec. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ELTE-n van japán szak, SZTE-n nincsen! A japanológia mesterképzéshez meg kell a japán BA.


Hogy melyiket érdemesebb tanulni? Szerintem a japánt! DE ez attól is függ, hogy Téged melyik érdekel, köt le jobban. A koreait könnyebb tanulni.


Mint japán szakos csak annyit tennék hozzá, hogy ne várj csodákat a japán szaktól, alig vannak nyelvórák...

2019. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
viszont, ha az ELTE-re jössz, akkor vehetsz fel japán nyelvet (mint szabadon választható nyelvi tárgyat)
2019. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a koreai egy sokkal könnyeben tanulható nyelv ,koreai után kicsvel könnyebb lesz a japán is . Koreait javaslom.
2019. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!