Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 6 hónap tanulással le tudom...

6 hónap tanulással le tudom tenni a német középfokút?

Figyelt kérdés

12 évig tanultam a németet, mindvégig jó tanáraim voltak, általánosban és gimnáziumban is mindig a haladóbb csoportban voltam. (tehát nem olyan volt, mint sokaknak, hogy szinezgettünk meg zenéket hallgattunk, hanem normál tempóban haladtunk az anyaggal) Alapszinten most is tudok beszélni, a nyelvtanom viszont szinte teljesen megkopott. De tanultam az összes német nyelvtant korábban.


Viccesen hangzik, de talán számít valamit: gyerekkorom óta Rammsteint hallgatok és szinte az összes számot tudom kívülről, tehát hallás értésben sem vagyok 0.


5-6 hónap alatt magántanár segítségével fel tudom hozni középfokra magamat, hogy május-júniusban letehessek egy német középfokú szóbelit és írásbelit?



2018. nov. 24. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
napi 6-8 óra tanulással shiimán!
2018. nov. 25. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

szerintem nem.


napi 4 órát kéne tanulnod, ennél többet nem éri meg, mert úgysem tudja befogadni az agyad.


reggel 2 óra, estefelé újabb 2 óra, 30 percenként 15 perces szüneteket közbeiktatva.


de ha van reális önismereted, akkor aligha fogsz minden áldott nap 4 órát németezni.


inkább szánj rá 1 évet.


ilyen lóhalálában kimerülsz mentálisan és csak megutálod a nyelvet.


ha 12 év alatt nem tustál összehoz egy középfokot, akkor most ne 6 hónap alatt akard pótolni.

2018. nov. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Azért van már alapja a gyereknek. Meglehet csinálni. Én pl angolból ugyan így voltam. 2 hetet tanultam és sikerült.
2018. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, azóta meglett ? :D
2022. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!