Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulással kapcsolatban...

Nyelvtanulással kapcsolatban mindig ezerfélét mondanak, nem tudom mi az igazság?

Figyelt kérdés
Nálunk az oviban van angol foglalkozás, és zt mondta az oktató, hogy kb. csak az a lényeg, hogy hallja az angolt, hogy később ne legyen neki idegen a hangzás. Másrmost a gyerek hazajön és mindenfélét mondogat, amit rosszul hallott. Szerintem ez nem jó, mert egész életére rosszul jegyzi meg. Például egyszer rosszul jegyezte meg és azt hitte 6 után 9 jön a számolásban és évek óta rosszul mondja, nem tudja kijavítani magát. Én magamról is tudom, ha valamikor gyerekkoromba valamit orsszul tudtam az felnőttkorra is beég, hiszen gyerekkorban egy-egy rossz példa éppúgy beég, mint amilen gyorsan egyébként tanulni képesek a gyerekek.

2018. nov. 27. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Én veled értek egyet... Az angolt egyébként gimiben kezdtem és kellő gyakorlással elég jól megtanultam, nem tudom, mit segített volna ezen az, ha sok angolt hallok korábban... De a rossz ne rögzüljön, mert sokszor könnyebb a nulláról jól megtanulni valamit, mint rossz tudást jóvá alakítani, ez nemcsak nyelvtanulásra igaz...
2018. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ekkora korban is javítani kell a hibákat, csak úgy hasznos az ilyen foglalkozás.

Én németes oviba jártam 15 év távlatából is emlékszem dalokra, és ezek nyilván bővítették a szókincsem is, vannak szavakat, amelyek így a dalokból/mondókákból tanultam.

De mint írtam ez csak úgy hasznos, ha javítják, ha vmi nem jó. Nem hinném, hogy ha ráhagyják van értelme. Nálunk az ilyet még javították.

2018. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!