Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik felsőfokú angol nyelvvi...

Melyik felsőfokú angol nyelvvizsgát érdemes letenni?

Figyelt kérdés

Nem sokat tudok erről a dologról, de olyan nyelvvizsgát szeretnék, amit elfogadnak mindenhol, legalábbis országon belül, nem gagyi, de azért nem is a legeslegnehezebb.

Legjobb lenne, ha külföldön is elfogadnák, bár nem tervezek külföldre menni.



2018. dec. 3. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ECL? :)

Nincs nyelvtan, nem olyan ördöngős nehéz szerintem az írásbeli sem, mondjuk a szóbeli páros.

2018. dec. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Országon belül kb. mindent elfogadnak, szóval azt, ami tetszik.
2018. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én Cambridge nyelvvizsgát csináltam, ami szerintem a nehezebb kategóriába tartozik, de nem teljesíthetetlen, sőt, ha egy bizonyos pontszámot elérsz, megadják a C2-t! Ennek a honosítását külön kérni kellett, de egyáltalán nem volt macerás. Amit viszont szinte mindenhol elfogadnak az a TOEFL és az IELTS. Utóbbi viszont csak 2 évig érvényes, tehát csak akkor érdemes megcsinálni, ha tényleg szükséged van rá.
2018. dec. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Utóbbi viszont csak 2 évig érvényes"

Előbbi...

2018. dec. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mindkettő 2 évig érvényes, ha már itt tartunk
2018. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#1 Hát én ma voltam ECL C1-en, az írásbeli valóban nem nehéz, viszont a hallás utáni szövegértés valami borzasztó volt (bár ezt nem csak én tapasztaltam úgy általában az ecl-es hallás utánikkal). A csávó aki beszélt pösze volt, az orra alá dörmögött, elharapta a szavakat és hol dadogott, hol felemelte a hangját, hol elhalkult. Szóval nem volt valami fair, igaz hogy felsőfok de a való életben nem nagyon fogsz olyan emberrel találkozni aki ilyen szinten érthetetlenül beszél
2018. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"mindkettő 2 évig érvényes, ha már itt tartunk"

Nem, itt még nem tartunk.

2018. dec. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De, konkrétan szó szerint itt tartunk. A TOEFL és az IELTS két évig érvényesek.
2018. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most mondom harmadszor, hogy a TOEFL érvényes két évig. :D

Az IELTS Test Report-ra annyi van írva, hogy:

Note

It is recommended that the candidate's language ability as indicated in this Test Report Form be re-assessed after two years from the date of the test.

2018. dec. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És a Cambridge nyelvvizsga az “örökre” érvényes, ugye, nem csak X évig?
2018. dec. 7. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!