Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvtani dolgokat,...

Kínai nyelvtani dolgokat, hogy fordítjuk le?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy jelenleg tanulok kínaiul, tanár nélkül.

[link] használatával és nem nagyon tudom, hogy helyesen fordítottam le ezeket a nyelvtani pontokat.

Angolul vannak leírva a nyelvtani pontok de nem vagyok biztos benne, hogy ez a magyar fordításuk.


Complements= Kiegészítő Szavak

Separable verb= Szétválasztható szó ("Ige+Tárgy" szókapcsolat/"Ige+Tárgy" szó)(Amikre gondoltam)

Idiomatic phrase= Nyelvi kifejezés/Nyelvi csoport

Verb phrase=Ige csoport

Noun phrase= Főnév csoport


Szóval ezek lennének amikre kíváncsi vagyok



2018. dec. 5. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért írok, hogy ajánlhassak egy remek weboldalt a kínai nyelvhez:


[link]


Nekem bevált. :D

2018. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ja ismerem azt az oldalt, egy kicsit unalmas volt nekem szóval inkább ráhagytam. Gyanús, hogy visszafogok térni rá, de most nagyban elvagyok foglalva a CHG Wiki fordításával + tanulásával onnan.

Ehhez még hozzácsapódik szótanulásnak a Memrise.

+Még telóra megvettem a Hello Chinese Premium+

meg még másik Podcastet szoktam hallgatni.


Csak jó lenne ha tudnám mindegyik szabálynak/nyelvtani pontnak a magyar megfelelőjét :c

2018. dec. 5. 22:15
 3/3 anonim válasza:

szia. Tudom, hogy későn írok de itt hagyok egy linket ami szerintem sokat segít. Én is egyedül tanulom a kínai nyelvet és nekem bevált. [link]


itt ugye nincsenek hangalapok ami megmutatja, hogy hogyan kell kiejteni egy szót, szóval ajánlom neked a Hanqing Chinese Dictionary Lite nevű alkalmazást. Ide beírsz egy szót a keresőbe a pinjin alapján és kidobja neked a szót, kiejtést és ha rákattintasz az írásjelre akkor megmutatja hogy kell leírni :)). Remélem tudtam segíteni még ilyen későn is

2019. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!