Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga előtti nap?

Nyelvvizsga előtti nap?

Figyelt kérdés

Holnap felsőfokúzok (írásbeli). Az elmúlt hónapokban intenzíven gyakoroltam, mostanában annyira nem (olyan 1-2 hete, el is fogyott a feladatsor mondjuk :D).

A szóbeli témáim is megvannak már, bespirálozva, kidolgozva, megtanultam őket kb. Mondjuk az később lesz még. Az elmúlt hetekben inkább ezekre álltam rá.

Izgulok, kéne valamit csinálnom még? A levelektől félek, mert azokból keveset írtam, időpocsékolásnak tartottam 300 szóval szenvedni mert rengeteg időt elvesz. Inkább csak mintaleveleket olvastam.

Hallásértést is csináltam, azt még mostanság is, youtube videókat is néztem sokat németül.

A szövegértés meg alap hogy csináltam, azok jók is lettek.


Megengedhetem magamnak hogy sorozatozzak és pihenjek mert már felesleges tanulni vagy tanulgassak még vmit?


2018. dec. 6. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem most csak azt akarod hallani, hogy azt írjuk pihenj.
2018. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Felnőtt ember vállalja a feladatait és a döntései következményeit. Döntsd el, hogy mit teszel és ne hárítsd át másokra a döntés felelősségét! Pihensz? Tedd! Tanulsz? Akkor meg azt tedd! De ne anyuci, apuci, vagy noname fórumozók döntsék ezt el helyetted. A TE felelősséged, akármit is teszel.
2018. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tudatában vagyok hogy a döntéseimért én felelek. De biztos jól esett Neked leírni mindezt, nagyon okos vagy. :D


A kérdésem viszont az volt, hogy mi jobb? Ha az ember gyakorol vagy rápihen?

2018. dec. 6. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinél máshogy van ez :D


Én mindkét nyelvvizsgám előtti napon tanultam, mert még tartott a nyelvtanfolyam


Újat már ne tanulj, úgyse jegyzed meg; esetleg valamit átnézhetsz. Vagy nézz sorozatot olyan nyelven, amiből nyelvvizsgázol :D


Sok sikert!

2018. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En a helyedben megírnék 2-3 levelet és utána már csak pihennék
2018. dec. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sikerült? Milyen nyelvvizsga központnál próbálkoztál?
2018. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ECL, szerintem jól ment de majd kiderül :)
2018. dec. 16. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!