Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges így (eredményesen)...

Lehetséges így (eredményesen) nyelvet megtanulni?

Figyelt kérdés

Önálló angol tanulásra gondoltam olyan formán, hogy random angol szövegeket próbálok magyarra fordítani. Mondjuk a könnyű nyelvezet miatt kezdetben meséket.

Van ennek értelme?



2018. dec. 7. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
A világon semmi értelme.
2018. dec. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Ennek inkabb szokincsboviteskent van ertelme mikor a nyelvtani alapokkal legalabb mar tisztaban vagy.

Mert ugy pl nem fogod megtalalni a szotarban hogy "is", sem ugy hogy "was" vagy "have been", csak ugy hogy "to be".

2018. dec. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van egy nagyon-nagyon régi, passzív nyelvtudásom (mondjuk úgy, hogy 4 évig tanították több-kevesebb sikerrel, közepes eredménnyel középiskolában), tehát alapokkal tisztában vagyok. Vagyis voltam. 20 éve :o
2018. dec. 7. 09:26
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

20 éve....jó.

Tehát mint írtam ennek semmi értelme. Ha igazán tudni akarsz egy nyelvet (ami azt jelenti, hogy beszéled a nyelvet) akkor járj nyelviskolába vagy magántanárhoz.

2018. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

20 éve tanították = totál újrakezdő vagy. Inkább vegyél elő egy nyelvtankönyvet, legalább az első fejezeteknél lesz sikerélményed:D

MELLETTE szókincsbővítésnek jó, ha fordítgatsz olyan szöveget, ami érdekel DE a mese minden, csak nem "könnyű nyelvezetű" műfaj:S

2018. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a mesére, mert mondjuk ha most a kezembe vennék egy angol Harry Potter első kötetet, akkor azt azért valószínűleg megérteném. Persze, tudom, miről szól, szóval lehet, csak azért.
2018. dec. 7. 12:39
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Tudtad te a választ, azért raktad kérdésedben zárójelbe a kulcsszót. :)
2018. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Zárójelben szeretném megjegyezni ,hogy a Harry Potter meg egy upper int.nek is nagyon nehéz.Nem könnyű mivel rengetek olyan melléknevet igét használ ,amit nagyon ritkán lat az ember.Vannak oxford rövidített olvasmányok ha mindenképp olvasni szeretnél. Viszont én a szókincsem nagy részét filmeknek és sorozatoknak köszönhetem
2018. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
A Harry Potter minden, csak nem mese meg könnyű angol.
2018. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
De jo amikor arrol probal meggyozni az ember, hogy 20 ev alatt nem felejt es meg mindig tisztaban van mindennel. 10 eve koltoztem el egy orszagbol, 7 evet laktunk ott es mar egy csomot felejtettem :) ne mondd mar, hogy te meg 20 ev alatt jo maradtal
2018. dec. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!