Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreai kiejtés tényleg...

A koreai kiejtés tényleg olyan nehéz?

Figyelt kérdés

Érdekelnek az ázsiai nyelvek és a koreai vonzana az egyszerű írása miatt.

Viszont félek a kiejtéstől.



2018. dec. 7. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen nehéz, nézz sok sorozatot:)
2018. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Vannak egyszerűbb írású ázsiai nyelvek is, miért nem azokat tanulod?
2018. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert engem ez a három érdekelne: koreai, japán és kínai.
2018. dec. 7. 23:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2-es ha te mondasz nekem a koreainál egyszerűbb írású ázsiai nyelvet, megtapsollak:'D

Egyébként igen, elég nehéz, a nyelvtana sem egy leányálom, de megtanulható, és belejössz idővel:) csak tényleg nagyon sok hallgatást kell csinálnod, az sokat segít ha sorozatokat nézel, viszont az írása marha könnyű, egy-két nap alatt megtanulható;)

A kínainak az írása és a kiejtése is halál,(de nyilván megtanulható) a japánnak csak az írása bonyi, a nyelvtana hasonlít a koreaiéhoz, a kiejtése meg nagyon könnyű. Innentől te döntesz.

2018. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a 2-es vagyok, de a vietnami írás sokkal könnyebben elsajátítható, mint a hangul, hiszen latin betűkkel írnak.

Várom a tapsot ;)

2018. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 hmm... Ez jogos de vannak furcsa kis dolgok a betűiken, nekem pl az furábbnak tűnik, de lehet csak azért mert hozzá szoktam a koreaihoz, mindenesetre adok háromnegyed tapsot.
2018. dec. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, igazából a plusz jelek azok a tónusokat jelölik (amiből 6 van a vietnami nyelvben) és szerintem teljesen logikus a rendszer, hiszen jelöli magának a hangsúlyozásnak a menetét. Sajnos nem beszélem még a nyelvet (legfőképpen a tónusok tökéletes elsajátításának hiánya miatt), ugyanakkor leírni már le tudom azokat a szavakat, illetve kifejezéseket, amiket ismerek, merem állítani, hogy még talán hallás alapján is (elméletben megvannak a hangsúlyok, ezáltal le is tudom őket írni, csak gyakorlatban nem tudom őket megfelelően kiejteni).
2018. dec. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem éppenséggel olyan a kiejtése mint a japánnak , de nem vészes , a kínaihoz képest . Apropó szerintem a tibeti írás könnyebb mint a koreai,japán,kínai .
2019. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!