Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és olasz felső után...

Angol és olasz felső után mennyi idő lenne egy német?

Figyelt kérdés
Vajon mennyi időbe telik megtanulni németül felsőfokon? Tök jó lenne de mindig tartottam tőle, nem tűnik egyszerűnek, főleg a hosszú szavak. Mit gondoltok? Kettő másik után mennyire menne könnyen?

2018. dec. 8. 11:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazság szerint a német nehézségben, összetettségben szerintem az angol és az olasz között van. Az angolnál nehezebb, már eleve a többnemű szavak, a magázó-tegező különbségek, illetve a németek baromira szeretnek ragozni mindent, tehát például a melléknév is más végződést kap attól függően, hogy mi áll előtte és utána. De az olasznál egyszerűbb én úgy érzem.

Ha ebből a két nyelvből van felsőfokod, szerintem németből is lesz.

2018. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!