Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ecl (B2nemet) nyelvvizsgan ha...

Ecl (B2nemet) nyelvvizsgan ha megbukom akkor utána mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az előző vizsgán voltam, tanultam rá hihetetlen sokat de olyan bonyolult feladatokat adtak hogy félidőnel már éreztem a kétségbeesést és szünetben kisirtam magam. A fogalmazást is összecsaptam mert előttem a tanárt nem érdekelte hogy összpontosítani végig dobolt a padon meg sohajtozott... meg félek hogy szóbelin meg ha végig is beszéltem lehuzhatnak...


Szóval mit tudok tenni ha nem jön össze a 60%? Vagy ha egyik vizsgaresz 40% alatt sikerül?


Újra lehet írni csak azt a részt amiből ilyen rosszat 40% alatt írtam? Ha mindenből elerem a 40% de összesítve nincs meg a 60% akkor ujrairhatom csak azt ami a legrosszabbul sikerült?



Most így kalkulalok mert kétségbe vagyok esve felkeszulok a legrosszabbul eshetosegekre...ket hét múlva kiderul és szivrohamot kapok...



2018. dec. 8. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor újra el kell menned írásbelizned vagy szóbelizned (amelyik nem sikerült). Nincs olyan, hogy az egyik feladatot írod csak újra. Ha nem sikerül, akkor szerintem menj el egy könnyebbre, mert az ECL híresen a legnehezebb vizsgahely. A nyelvvizsga bizonyítvány az mindenhol ugyanaz, nem is értem miért szívatják magukat sokan ezzel.
2018. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha az iresbeli sikertelen, de a szobelin megvan a kovetelmeny, akkor abbol a reszbol megkapod a bizonyitvanyt, aztan jelentkezel irasbelire es megprobalod a 60%-ot osszehozni, hogy legyen komplex nyelvvizsgad.
2018. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amugy pro tipp:

En is igy voltam, hogy jaj tuti elbuktam az egeszet es most a szuleimmel kidobattam 40.000 Ft-ot. Amikor hazaertem elsirtam magam, pedig azok koze tartozom, akik evente egyszer ha sirnak, szoval kepzelheted. Tokre elterveztem mar, hogy mikor megyek ujra vizsgazni, erre jon az eredmeny es 90% ossz-vissz, hat hadd ne mondjam, megint sirtam, de ekkor mar az oromomben.

Szoval szerintem ne fesd falra az ordogot, vard ki az eredmenyt, addig nyugi.:)

2018. dec. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát csak ugye hallottam hogy (mellesleg sokkal jobb nyelvérzékkel rendelkező osztálytársamtól) hogy ő milyen frankó fogalmazást írt és lehúzták összesítésben 59%-ra. Na mármost én annyira pánikoltam be tudom-e fejezni hogy 200 helyett b. 150 szavasak és tele vannak a fogalmazásaim nyelvtani hibákkal. Az sokat számít nem? Itt nem a sztori érdekli őket, hanem nyilván nyelvvizsgán a nyelvi helyesírás... meg a lyukas szöveg kiegészítésénél pont mikor szedték be a megoldásokhoz utolsó pillanatban még visszapillantottam és a 2.-hoz is és a 10.-hez is C-t írtam, tehát nem tudom ez szabályos -e meg hogy most akkor ilyenkor ugye ez nem baj? Attól még ha a C az 1. helyen jó megkapom ugye a pontot, 10.-nél meg kihúzzák, ugye? Nem lesz ebből gond?
2018. dec. 10. 16:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Hat, ugy tudom a fogalmazasoknal 200 szo kell, -+10%. Osztalytarsam egyszer 250-et irt es lenullaztak az egeszet. Szoval nem csak hogy kevesebbet nem irhatsz, de meg tobbet sem.

Es nem fogadjak el ugy, ha beirtad mindket helyre a C-t. Ez nem tipp-mix

2018. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi az hogy lenullázták?Ez most komoly? Legalább akkor vonjanak le azért -2-3 pontot, de nehogy már ne kapjak pontot. 25 adható, 5 szempont van, oké hogy azt a szempontot baromira lehúzzák, de a stílus meg a formaiság meg ilyenek... szóval ha 250-ért 0 pontot kapott...nem hiszem el...


Hol vannak leírva ezek a szabályok? Ha véletlenül 2db C-t írok de egyik jó, akkor se kapom meg a pontot? Oké, most kiakadtam...

2018. dec. 10. 19:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó reggelt kívánok, ez még érettségin is így van!
2018. dec. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos nullaznak. Ezt 2 angoltanarom is elmondta (magan es a sulis tanar).
2018. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor idén depressziós karácsonyom lesz, semmi baj...
2018. dec. 10. 20:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom, de ez nem a vilagvege es maskor is elmehetsz megirni.
2018. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!