Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent az, hogy "not as...

Mit jelent az, hogy "not as though"?

Figyelt kérdés

Otthoni feladatra kaptuk az alábbi dal fordítását, melynek három sorával nem boldogulok.

[link]


"So every day I see you in some other face" - mit jelent az 'in some other face'?


"It's not as though we just broke up

It's not as though it was yesterday" - a 'not as though' ebben az esetben egy sima tagadás? Vagyis, hogy nem épp most szakítottunk, nem tegnap történt?


Próbáltam fórumokon tájékozódni, de sajnos még nem megy jól az angol és nem nagyon értem a magyarázatokat. Köszönöm, ha segítetek.


2018. dec. 10. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem vmi olyasmit jelent, hogy minden nap látja őt (exét, gondolom) az utcán, akárkire néz, pedig nem az van, hogy nemrég szakítottak
2018. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

as though/as if-et olyan szituacioban hasznaljuk, ami nem biztos, hogy igaz, de eleg valoszinu, hogy az.

Ugy mobdanam, hogy mintha.


He burst into a high-pitched laugh, as though he'd said something funny.


Nagy nevetesbe tort ki, mintha valami vicceset mondott volna.

2018. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mintha csak most vesztunk volna ossze

Nem mintha csak tegnap lett volna

2018. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!