Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy az ember...

Miért van az, hogy az ember könnyen megért egy idegennyelvet, de megszólalni nem tud rajta folyékonyan?

Figyelt kérdés

2018. dec. 21. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

szerintem mert a beszédben is meg kell tanulni, hogy önbizalmad legyen, hogy megértik amit mondasz, meg az agyadnak is át kell kapcsolni, hogy azon a nyelven gondolkodj, ne lefordíts az anyanyelvedre és vissza, hanem on the fly nyomja az agyad az adott nyelven.



*lehet hülyeség, de ezt gondolom róla

2018. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség, amit írsz. :) Adtam is zöld kezet rá.
2018. dec. 21. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Sztem is oda kell eljutni, hogy a mondandódon már ne gondolkozz, hanem szinte reflexszerűen, megszokásból válaszolj rá. Úgy mint ugye magyarul. Habár ez sztem csak kinti közegben alakul ki megfelelően.
2018. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
60%
Amit írsz, azt passzív nyelvtudásnak hívják. Ez szerintem genetikai természetesség. Mint ahogy dalszövegeket, vagy filmidézeteket sem tud mindenki pontosan idézni.
2018. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Ezt én is tapasztaltam, érteni értek angolul is szlovákul is(Felvidéki vagyok), de ha beszélni kell főleg angolul, még a szlovák csak-csak, egyszerűen lefagyok. Én egy kicsit úgy érzem, hogy képtelen vagyok bármilyen nyelven jól tudni.
2018. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
57%
sajnos gyakorlás nélkül nem megy.. sokat kell gyakorolni és ami fontos, hogy hangosan kell kimondani a mondatokat mikor tanulsz.. ha csak magadban mondod ki úgy a szád nemfogja tudni éles helyzetben elsőre
2018. dec. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt vettem észre magamon, hogy az idegen nyelven jól értett szöveget magyarul tárolom az emlékezetemben automatikusan. Mikor vissza próbálok emlékezni az adott idegennyelvi kifejezésekre, sokszor már eszembe sem jutnak, csak a jelentéstartalom van meg bennem az anyanyelvemen. Valószínűleg ezen kellene próbálni változtatni.
2018. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!