Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jugoszláv tagállamok nyelvei...

Jugoszláv tagállamok nyelvei külön nyelvnek számítanak a nyelvvizsga szempontjából?

Figyelt kérdés
Különösen az érdekelne, hogy a szerbhorvát nyelvekből (szerb, horvát, bosnyák, montenegrói) külön-külön is le lehet tenni nyelvvizsgát, vagy van külön szerbhorvát nyelvvizsga? Illetve hogy a szlovén nyelv mennyire külömbözik az elöbbiektől. Válaszokat előre is köszönöm.

2018. dec. 27. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A szerbek cyrill betukkel irnak, csak egy kulonbseg.
2018. dec. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyi a különbség, hogy más kifejezéseket is használnak, illetve hogy a horvát az ‘ij-ezős kiejtést’ preferálja. A nyelvészeik régi török eredetű szavakat hoznak vissza. A kérdés egyébként nem erre irányult.
2018. dec. 28. 08:51
 3/3 Cristo ***** válasza:

Szerintem nézd meg az adott nyelvvizsgaközpont oldalán: ott csak kiírják konkrétan, hogy horvát nyelv, szerb nyelv stb... Én legalábbis úgy emlékszem, hogy amikor anno én tettem le a nyelvvizsgát, akkor ott voltak az adott nyelvek, és válassz! De ha meg olyan lesz a lehetőségek közt, hogy "szerbhorvát", akkor az van. :D de ezt az utóbbit kevésbé tartom valószínűnek.


A szlovén szerintem különbözik a szerbhorvát nyelvektől, úgy értem jobban, mint azok egymástól, de szerintem aki beszél szerbhorvátul, nem hiszem hogy nagy kunszt lenne neki a szlovén is.

2019. jan. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!