Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek van nyelvvizsgája...

Kinek van nyelvvizsgája eszperantó nyelvből vagy ki tanulja?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy nyelvvizsgára, korábban angolt és németet is tanultam, németből érettségiztem, de pár éve nem is használtam idegen nyelveket, szóval arra gondoltam megpróbálom a nyelvvizsgát eszperantóból. Mi a véleményetek erről a nyelvről?

2018. dec. 31. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
hogy semmi értelme, ellenben könnyű. legalábbis az 50 éves friss nyelvvizsgás kollégám ezt mondta.
2018. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha diplomához kell ez a nyelvvizsga felejtsd is el, mert nem fogadják el.


Húgomat szívatták meg 2éve, mert ő lelkesen tanulta, meg le is vizsgázott belőle mert könnyű, és koppant hogy ezt nem fogadják el diplomához mert ez nem igazi nyelv, sehol nem használják hivatalosan, és nincs a világon olyan munkahely ahol ezt kérik, kivéve ha az adott nyelvet tanítani akarja, akkor más lett volna a dolog.

2018. dec. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vannak szakok, iskolák, ahol elfogadják, lásd kollégám. első voltam
2018. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van belőle felsőfokú nyelvvizsgám. A véleményem a nyelvről az, hogy egy könnyen megtanulható nyelv, aminek révén egy nagyon érdekes, színes közösséget lehet megismerni, ha elmész egy eszperantó rendezvényre.

Az nem igaz, hogy nincs a világon olyan munkahely, ahol ezt kérik. Szlovákiától Lengyelországon és Németországon át Franciaországig és Kínáig számos olyan szervezet van, ahol az eszperantó a munkanyelv. Mint pl. a szlovákikai Partizánskéba most is keresnek 30 év alatti, eszperantóul beszélő embert: [link]

2019. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen tanulható, furcsa hangzású mesterséges nyelv. A nyelv elterjesztésére alapított mozgalmon kívül gyakorlatilag hasznavehetetlen, mert túl kevesen beszélik. Például, munkahelyen, tudományban vagy utazás közben elenyésző az esélye, hogy véletlenül tudd alkalmazni. Ha eleve olyan helyre utazol, ahol előre tudhatóan vannak eszperantóul beszélők, az más kérdés, de ilyen logika mentén a bantu nyelv is nagyon hasznos. Hogy a mozgalom tetszik-e, az ízlés kérdése. Egy törvényi kiskapu miatt esetleg hasznot húzhatsz belőle olyan esetben, amikor nyelvvizsga-bizonyítványra van szükség.
2019. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!