Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki Japánban él, akkor...

Ha valaki Japánban él, akkor milyen külföldi nyelveknek veheti hasznát?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az angol.

Voltam Japánban többször is, mindig minden japán azzal kezdett, hogy gyakoroljunk angolul (és persze hogy amerikai vagyok-e?)

Angol tanári állás is egész sok van.

2019. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Nem fognak angoltanárnak felvenni, ha nem vagy anyanyelvi orrszág állampolgára. Esetleg ha van nyelvtanári végzettséged és jókor vagy jó helyen.


A japánnak lehet hasznát venni leginkább, illetve angolul amúgy is tudsz.

2019. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Lehet, hogy félreértettem a kérdést, de én úgy értelmeztem, hogy ha kiköltözne, akkor a japánon KÍVÜL milyen nyelvnek venné hasznát.

Persze, a japán nagyon fontos, mert csak angolul nagyon nehezen értetné magát, sok helyen nem beszélik.


Az is igaz, hogy LEGTÖBBSZÖR angol anyanyelvűeket keresnek angol nyelvtanári állásra. De az nem igaz, hogy magyarként totál esélytelen. Youtube-on és blogokon is lehet találni több magyart, aki tanít vagy tanított kint angolt, pl. "maji de" blog, vagy Bogolette csatornája.Í

Illetve nekem is van olyan japánul tudó magyar ismerősöm, aki ki akar majd menni angolt tanítani. Diplomás, de nem angol tanár, csak nagyon jól tud angolul, mert élt Skóciában. Ő már felvette a kapcsolatot egy kinti angol sulival (Gaba), és elkezdték a felvételi folyamatot. Nem zavarja őket, hogy nem anyanyelvű.

2019. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az mindjárt más, ha a UKben él vagy ha már kint van japánban. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de legtöbbször a legalja pozíciók nyíltak csak a nem anyanyelviek számára (pl. gaba), amivel bár ki tudsz jutni, nem fogsz jól keresni.
2019. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akiről írtam, már nem él Skóciában, csak egy évet volt ott. Innen, Magyarországról pályázik.

Nekem nem tűnt úgy, hogy a Gaba "alja", de nincs róla személyes tapasztalatom.

Az alapkérdés, amire reagáltam, az volt, hogy nem lehetetlen magyar anyanyelvűként angol nyelvtanérként elhelyezkedik Japánban. Az igaz, hogy nem túl jól kereső állás, de külföldiket erre keresnek leginkább. A többi már más történet.


Illetve ha valakinekolyan jó végzettsége van,mint rovos vagy mérnök, akkor inkább magára a japánra érdemes ráállni.

2019. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó, de ha ott élt, akkor már fényévekkel előrébb van, mint aki nem. A GABA/Interac/AEON ilyen darálócégek, sokat dolgoztatnak, keveset fizetnek, de többek számára nyitottak, mint a többi eikaiwa. Ha meg az ember orvos, mérnök vagy inofrmatikus, akkor konkrétan ne Japánba menjen különben sem, nyugat európában vagy amerikában betegre keresheti magát.
2019. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem, rendben.

Amit az orvosi és mérnöki végzettségről írtál, már nem ide tartozik. Itt a téma az, hogy aki Japánban tervez élni, minek veszi hasznát. Én egy szóval nem győzködök senkit, hogy ha ő orvos vagy mérnök, akkor menjen Japánba. Mindenki csinál, amit akar.

2019. jan. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kínai vagy orosz nyelvnek nincs befolyása Japánban?
2019. jan. 3. 17:41
 9/10 anonim ***** válasza:
De van, de a rengeteg kínai anyanyelvű mellett nem téged fognak felvenni, ebben egészen biztos lehetsz. Ugyanez vonatkozik kb bármilyen ázsiai nyelvre. Meg bármilyen nem ázsiai nyelvre is :P
2019. jan. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: japán, angol, kínai!
2019. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!