Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul tanulni otthonról,...

Sebi89 kérdése:

Angolul tanulni otthonról, van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Nem nyelvvizsgára akarok felkészülni csak itthon tanulni angolul. Írásbeli és hanganyaggal együtt, ingyenes és fizetős is lehet.

Figyelt kérdés

2019. jan. 4. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én youtube csatornákon kezdtem anno. (Pl:könnyen gyorsan angolul). Most meg eljutottam arra a szintre már, hogy angol könyvből tanulom angolul az angolt :D
2019. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én feliratos filmekkel, sorozatokkal kezdtem, aztán rövidebb novellákat kezdtem olvasni. Ha nem értettem valamit kiszótáraztam. Nekem ez elég volt, ezzel hoztam fel magam egy B2 szintre,aztán az iskolában rásegítettek a nyelvtanomra, azóta angolul olvasok/nézek mindent, a C1 is meglett.

Korrepetálok is.


(Szerintem) az iskolai oktatás nagyon hiányos és gyakran használhatatlan szókincset ad, jó ha ezt kiegészíted olyan dolgokkal, amit egy anyanyelvi használ.


Itt van pár link amire ránézhetsz:


British Council:

[link]



Vagy az 5 perc angol

[link]



Az angol intézet javaslatai:

[link]



Nekem nyelvtanulásnál a Quizlet segített a legtöbbet, a Duolingot bármennyire nem szeretem, angolul még egész jó.

2019. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is az 5 perc angolt ajánlanám. Megrendelheted a tankönyvet és ahoz ingyenes munkafüzetet kapsz. Ha feliratkozol az emailos levelezésre akkor mindennap kapsz egy üzenetet aminben párbeszéd vagy egy témához kapcsolatos szószedet vagy hanganyag van. Az öt perc angolnak van hanganyaga is a neten. Tovabba ujsagot is rendelhetsz, bar azok szerintem elsore eleg nehezek. En nezflixen szoktam nezni filmeket, de szerintem az is inkabb akkor segit ha mar tudsz kicsit angolul, ugy hogy en az 5 perc angollal probalkoznek eloszor.
2019. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/channel/UCHaLzjSLiIBpr9iaQ6BuuPA/pla..



Ez egy amerikában élő magyar nő aki Skye-on ad angolt,de sok hasznos angol videója is van.

2019. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!