Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik újlatin nyelvet éri...

Melyik újlatin nyelvet éri meg tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Távlati tervben van, hogy az egyikkel megismerkedem, de nagyjából mind ugyan úgy vonz. Leginkább a portugál-spanyol-olasz-román vonalon gondolkodom, mert a franciát baromi nehéznek találom egyetem/munka mellett tanulásra. Bár meggyőzhető vagyok.


Angolul és németül beszélek, illetve kicsit hollandul.



2019. jan. 5. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az olaszt Magyarországon sokkal jobban tudtam hasznosítani, mint a spanyolt, az ország nyugati részén. Mivel ez az ország van a legközelebb (Romániát kivéve), velük a legerősebb a kapcsolatunk.
2019. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Olaszból érettségiztem, soha életemben nem használtam semmire.


Talán katalánul érdemes megtanulni, sok munkalehetőség van Barcelonában.


De amúgy tényleg a francia még a leghasznosabb.

2019. jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Mo-n az olasz ésa francia a leghasznosabb.
2019. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Olasz középfokú nyelvvizsgám van, semmi hasznát nem vettem.
2019. jan. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha francia, akkor hogy érdemes hozzákezdeni? Mármint azért hallani rémisztő infókat a nehézségéről... :)
2019. jan. 6. 10:30
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

A környékünkön lakik például 5-10 olasz, de már ők is itt élnek lassan 10 éve, és úgy ahogy de tudnak magyarul. Ha meg is tanulnál olaszul, max arra fogod tudni használni, hogy a környékeden élő olaszoknak azzal kedveskedj hogy az ő nyelvükön szólsz hozzájuk. Semmi másra nem fogod tudni, vagy talán még akkor ha a munkád pont ezen alapul. (Idegenvezető, tolmács-fordító)


De Magyarországon igazából ugyanezt tudom mondani a spanyolról és a franciáról is... Semmi hasznát nem veszed, ha csak nem azzal kapcsolatos a munkád.


Világviszonylatokban nézzük, akkor a spanyol a leghasznosabb. Ha Európát nézzük, akkor talán a francia a nagyobb lakosság és az erősebb gazdaság miatt.


El akarsz költözni bármelyik említett országba valaha? Mert akkor azt a byelvet lenne érdemes tanulnod. De ha Magyarországról nem tervezel elmenni, és nem is a nyelvvel dolgozol, akkor kb csak arra jók a nyelvek, hogy elmondhatod magadról hogy ezt és azt beszéled..

2019. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

#6 Annyit lehagytam, hogy ha csak hobbiból akarsz nyelvet tanulni, akkor talán a spanyol. A spanyol közelebb áll a portugál és az olasz nyelvhez is. (Meg a katalánhoz). És ezek közül a spanyol a leghasznosabb, szóval mindenképp azt elsőnek.

Szóval könnyebben tanulsz majd harmadik nyelvet ezek közül.

A francia kicsit távolabb áll ezektől, arról nehezebb lenne megtanulni mondjuk olaszul.

2019. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
moldáv
2019. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Annyit még hozzátennék, hogy a francia nem sokkal nehezebb, mint a többi újlatin nyelv, sőt! Csak valamiért az él az emberek tudatában, hogy baromira komplikált. A kiejtés magyar fülnek először nehéznek tűnik, de sokkal szabálykövetőbb például az angolnál. Nyelvtanát tekintve pedig nagyrészt ugyanolyan, mint az olasz vagy a spanyol.
2020. aug. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!