Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az eszperantó nyelvvizsga...

Az eszperantó nyelvvizsga tényleg olyan könnyű? Van közületek valakinek ilyen?

Figyelt kérdés
Vélemények,tapasztalatok érdekelnek!

2019. jan. 6. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Tesóm azt tanulja és mondta hogy nagyon egyszerű a nyelvtan része, elég egyszer odafigyelni amikor magyarázzák és már meg is tanulta. A szavak megtanulása az amire sok időt kell fordítani, de ha mondatot kell alkotni belőle, meg párbeszédet kell gyakorolni például egymással, vagy hallott szöveget lefordítani az szerinte pofon egyszerű ha tisztában van a szavak jelentésével, mert a nyelvtan része nagyon könnyű. Egyedül annak okoz nehézséget akinek a nyelvtan nehezen megy akár magyarnál, akár angolnál, de lényegében egyszer kell megérteni és utána menni fog.
2019. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Felsőfokúm van. Egyszerűbb a nyelvtan, mert nincs kivétel. De tanulni kell komolyan, ha eredményt akarsz. Nem könnyű, hanem könnyeBB, mint más nyelvek. Nem mindegy hogy melyiket mondod!
2019. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem 2 nyelvvizsga kéne a diplomámhoz. Vagy 2 középfokú szakmai, vagy 1 középfokú szakmai és 1 felsőfokú.

Évek óta szenvedek a nyelvekkel. Ki szeretném kapni a diplomám végre. Munkám van, nem a szakmámban dolgozok. Én is felsőfokú eszperantót szeretnék csinálni. Angolt és németet tanultam. Németből fogok tavasszal nyelvvizsgázni. Utána szeretném elkezdeni az eszperantót. Ezért érdeklődök, mennyi idő alatt lehet eljutni a sikeres nyelvvizsgáig. Mennyire nehéz nyelv stb.

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat nektek. :)

2019. jan. 6. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Középfok, szorgalmas napi szintű tanulással és jó tanulástechnikával 3-5 hónap, és a felsőfok még erre kb. 3 hónap (nagyobb szókincs kell, stabilabb nyelvtan és folyékony szóbeli kommunikáció, na és rengeteg hanganyag hallgatása).
2019. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is felsőfokom van. Az eszperantó valóban sokkal gyorsabban tanulható mint a nemzeti nyelvek, de ez sem megy magától az ember fejébe, ezt is komolyan tanulni kell!


Sajnos sokan annyira könnyűnek gondolják, hogy az elhatározás után rögtön bejelentkeznek a nyelvvizsgára 1-2 hónap múlvára és csak utána kezdenek el körülnézni, hogy hol és miből kellene tanulni? - Ennek az eredménye az, hogy 10 vizsgázóból 6-an meg is buknak... :-)


Normális tanulással valóban 3-5 hónap felkészülés az átlagos, plusz további 2-4 a felsőfokú szókincs és rutin megszerzése.


A tanuláshoz van minden, tankönyvek meg anagok, hagyományos és internetes tanfolyam, és van egy eszperantó könyvesbolt is a neten. Javaslom nézz körül a [link] központi oldalon.

2019. jan. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat! :) A német tanáromtól megkérdezem nincs-e eszperantót tanító ismerőse. Az a baj az angollal annyira elment az idő. 3x voltam írásbelin és nem sikerült. Rengeteg pénz elment már erre a sok órára, vizsgára. Nem a tanulással van gondom, mert szorgalmasnak tartom magam. De a nyelvtanulás valamiért nem az erősségem :( Az eszperantó az utolsó reményem. Ha az se sikerül, feladtam...
2019. jan. 7. 06:57
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Biztos könnyebb a nyelvtana, mint más nyelvnek, de hogy kurv ára semmi haszna nincs, az biztos.
2019. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Ha beszélnéd, akkor tudnád, hogy ez nem igaz.
2019. jan. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Sajnos messze lakok Budapesttől. Hónap végén lesz német nyelvvizsga eredmény. Ha nem sikerül, akkor utána lépek az eszperantóval kapcsolatban.
2019. máj. 14. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!