Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánul tanulók! Letegyem az...

Japánul tanulók! Letegyem az N5-ös nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Középiskolás másodikos vagyok, és a japános csoporttal arra gomdoltunk letehetnénk most nyáron az N5-öt. Nővérem viszont azt említette, hogy angolból is van alapszint, csak mindenki kihagyja és én is várjak az N4-ig. Melyik lenne jobb? A Dekiru 2 tk-vel kb hol tartanánk N4-es szinten?

2019. jan. 10. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak feleslegesen kidobott pénz lenne.

Egyedül arra jó, hogy felmérd a tudásod, de ha tudsz angolul akkor inkább küldök neked én egy oldalt, ahol van elég sok feladat ehhez.

Igazából nagyon sok angol nem is kell hozzá, csak annyi, hogy el tudd magad navigálni az oldalon. :D


N3 (középszint) alatt ne rakj le nyelvvizsgát, mert értelmetlen. Én is most megyek arra júliusban. :D


És egyébként a Dekiru2-vel nem tartanál N4-es szinten.

Szerintem N5-ösön sem.

Ha jól tudom, a dekiru nem a JLPT-re készít fel.

Ha arra akarsz felkészülni, akkor a

Shin Kanzen Master szériát ajánlom, de magyarul nincsen, csak angolul.

2019. jan. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem sok pénz ez nektek (mert azért sokkal olcsóbb, mint mondjuk egy itthon akkreditált vizsga), akkor vágjatok bele, mert azért jó érzést tud adni, hogy ezt a mérföldkövet már elértétek. :) Persze nem előfeltétel ezt letenni a magasabb szintek előtt. Rajtatok múlik, én nem érzem értelmetlennek.


Van egy barátnőm, aki a Dekiru-ból tanult, és ő simán letette az N4-et a 2. kötet után. Sőt, sok N3-as nyelvtan is van benne, bár ahhoz a szinthez még kevés.

Bár valóban a Dekiru nem kifejezetten JLPT-re készít, de ha valaki megtanulja belőle az anyagokat, akkor is ott lesz a fejében, ha nem JLPT specifikusan készült, ahogy a barátnőm is.

2019. jan. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán. A JLPT egyáltalán nem drága, legalább ad valami sense of accomplishmentet, még ha nem is túl hasznos maga a papír.
2019. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A Dekiru 1 + a Minna No Nihongo 1 együtt az N5. Akkor az N4 mindkét könyvből a második kötet lenne?


Ha van bármilyen gyakorló oldal nyugodtan küldjétek.^^


Azt is mondta még a tanárom, hogy az N4-N3 között nagyon nagy az "ugrás", azaz az N3-ra sokkal több mindent várnak el. Mennyire igaz ez? Aki már tett N3-as vizsgát, mi a véleményetek erről?

2019. jan. 10. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit a tankönyvek köteteiről kérdeztél, nagyjából igen: Dekiru 1 és Minna 1 nagyjából N5, és mindkettő 2. kötete nagyjából N4. De nem muszáj mindkét tankönyvön átrágnod magad a vizsgához, nagyjából ugyanaz van mindkettőben. :) Mondjuk amennyire láttam, a Dekiru kicsit gyorsabban halad, és több anyagot présel már az 1. kötetébe, mint a Minna.

És persze nem árt specifikus nyelvvizsga feladatokon is gyakorolni, de akkor simán mehet. Én is a Minna 1. kötet után tettem le az N5-öt, a 2. kötet után az N4-et.


A "nagy ugrást" az N3-ig én leginkább kanjikban éreztem, meg ehhez kapcsolódóan a szókincsben, de a nyelvtan szerintem nem olyan vészes.

N3 gyakorlásnak a "Nihongo So-matome" könyvcsaládot tudom ajánlani, bár a nyelvtani magyarázatai néha nagyon rövidek, ezért nem mindig egyértelműek, így ahhoz hozzáolvastam mindehonnan a netről.

A kanji és szókincses kötetei viszont nagyon alaposak szerintem.

2019. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ありがとうございます!^^
2019. jan. 10. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a Dekiru 2 nem elég az N4-hez. Én japán szakon tanulok, mi a Genki I és Genki II c. könyvekből tanultunk, de véleményem szerint ezek sem elegendőek ehhez a szinthez.


Amúgy abban egyetértek az előttem szólókkal, hogy N3 alatt nem éri meg JLPT-t csinálni. Később, pl. egyetemi felvételinél többletpontot amúgy sem adnak rá.


N4-hez kell a Genki I-II, ill. javaslom még az "intermediate japanese" c. könyv első pár leckéjét (a kandzsik + a nyelvtan miatt), igaz ez már 中級, tehát középfok. Én ebből a könyvből, ill. a 皆の日本語中級 köteteiből készültem fel, igaz nem JLPT*re, hanem origóra.

2019. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!