Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kezdjek magammal? (többi...

Mit kezdjek magammal? (többi lent)

Figyelt kérdés

Jelen pillanatban olasz-angol tanárszakon tanulok, 3 év múlva végzek, de már most pánikolok azon, hogy mit kezdjek magammal, ha befejezem az egyetemet. (Tudom, tudom..ráérne akkor, csak úgy érzem, hogy ilyen témában már nem kellene kivárni az utolsó perceket.)


Több tervem is van:


a. Már most szoktam magántanárként tevékenykedni, és imdádok tanítani. Az angol és az olasz mellett imádom a spanyolt is, és szívesen lennék spanyoltanár. Ez úgy megoldható, hogy a diploma után felvételizek egy 2 éves mesterképzésre (ez a tavaly bevezetett rövidciklusú tanárképzés)

b. Imádok utazni és szeretem a történelmet is, ezért szívesen letenném az idegenvezetői vizsgát.


És most jön a kérdés, hogy mégis mi a baj? Az az igazság, hogy már 22 éves vagyok, ami azt jelenti, hogy 27 évesen fejezném be az egészet.


Szerintetek mit csináljak?

a. angol-olasz-spanyol szakos tanár

b. angol-olasz szakos tanár + idegenvezető

+ Ha vannak ötleteitek, akkor írjátok meg nyugodtan. :)

(Trolloknak: Nem megyek se mekibe,se burgerbe, se asvájcba :D)


(Aki nem veszi komolyan a kérdést, az inkább ne válaszoljon legyen szíves.)



2019. jan. 11. 00:13
 1/3 Doctor Strange válasza:
Azt válaszd, ami NEKED a legjobban tetszik. Mások nem tudják, hogy mit szeretnél. És három év elég sok idő. Addig rengeteg alternatíva eszedbe juthat. Ne ezen rágódj! Foglalkozz azzal, amit szeretsz csinálni.
2019. jan. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a két lehetőség mehet egyszerre is! Van hétvégi idegenveztő-tanfolyam is.
2019. jan. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem nem zavarok, azért írok, mert mostanában kéne eldöntenem, hogy milyen egyetemre jelentkezek és a pszichológia és a tanári között vacillálok és amennyiben az utóbbi mellett döntök, én is 2 nyelvet választanék, spanyolt és oroszt. Nekem is hasonló terveim vannak, mint neked, tanítanék nyelvsuliban vagy magánban meg érdekel a turizmus is. Ami miatt elég furi ez az egész, az az, hogy nem szeretem a gyerekeket ezért nem tanítanék közoktatásban...

Szóval tudnál egy kicsit mesélni, hogy milyen a tanári 2 nyelvvel? Spanyolból C1-em van, oroszból elég kezdő vagyok, pár hónapig tanultam tavaly.

Eltére jársz? Mennyire kemény így a tanári? Igazából bármit szívesen meghallgatok, jöhet pozitív, negatív, bármi és előre is nagyon köszönöm.:)

2019. jan. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!