Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megszivatnám...

Szerintetek megszivatnám magam a kínaival? Nehéz?

Figyelt kérdés
A kötelező tárgyaimból nem lenne meg a szükséges kreditem, emiatt fel kell vennem még egy választott tárgyat. Valami olyasmit szeretnék, aminek azért haszna is van vagy legalább szórakoztató, kikapcsol és nem akarok felvenni egy olyan tárgyat, aminek semmi köze nincsen a tanulmányaimhoz, nem tudom hasznosítani később sem, de nagyon sokat kell rá tanulni (tavaly volt szerencsém egy ilyenhez is és a legtöbb most is ilyen, ami pl. egy másik szakosnak tök jó, de nekem nem). A kezdő kínait néztem ki, mert ez legalább egy nyelv, érdekes és akár később majd tudom folytatni is stb., de állítólag már az alapok is nehezek. Szerintetek felvegyem vagy se?
2019. jan. 13. 13:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy más nyelvek is vannak, pl. francia, spanyol, portugál, orosz, de azokért nem adnak kreditet.
2019. jan. 13. 13:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez is ugyanúgy nyelv, mint midnegyik másik, vedd fel nyugodtan, jó buli. Én SZTE-s voltam, ott tanultam egy kis kínait, és nagyon jók voltak az órák. Az alapok egyáltalán nem nehezek, az alap nyelvtan nagyon egyszerű, a kiejtést gyakorolni kell, illetve a karaktereket is le kell írni sokszor, de miután megtanulod, hogy hogyan épülnek fel, látni fogod, hogy sokkal egyszerűbb, mint ahogyan elsőre tűnik.
2019. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem úgy tartják, hogy írni a kínaiak is életük végéig tanulnak?
2019. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy mégis miért tartanád hasznosnak a kínai nyelvet? Itthon nagyon kevés az a hely, ahol hasznosítani tudnád, legfeljebb tolmács lehetnél.

Kint annyi hasznod lenne, ha leteszed a TEFLt és kimész angol tanárnak, akkor lenne már mandarin nyelvből alapod.

2019. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy ez az életem lehetősége, de a rendelkezésemre álló tárgyak közül nekem ez a legszimpatikusabb és leghasznosabb. Vannak kötelező szakos tárgyaim és ezek mellé muszáj választani egy tárgyat társadalomtudományok területről, de még így sem lesz meg a szükséges 30 kreditem, ezért kell választanom egy szabadon választható tárgyat is. Ha aa saját tárgyaim mellett már ott van az az egy társadalomtudományos borzadály (mert bár nincsen semmi köze a szakomhoz, abszolút nem hasznos stb., ugyanúgy azt várják el tőlünk, mint a szakos hallgatóktól és csomót kell rá készülni), akkor nem szeretnék még egyet, ami ugyanúgy sok felesleges, haszontalan információ bemagolásával jár, amit soha az életben nem tudok majd hasznosítani és nem is érdekel. Emiatt gondoltam a sportokra (de azért nem adnak kreditet) és a nyelvekre (viszont ott csak egy-két nyelvre jár kredit vagy nekem szükséges kredit), mert akkor az lazább és legalább hasznosabb. A kínai pont jó, mert elegendő kredit jár érte és érdekel is, szerintem tök szép nyelv. Amúgy nyelvszakos vagyok és lehetséges, hogy majd tolmácsként szeretnék továbbtanulni, de ez egyelőre még nem biztos. A lényeg az, hogy szerintem egy új nyelvnek (legyen az bármilyen) sokkal több haszna van, mint pl. " Simonyi inkubációs program I.", "Szerelem az Olümposzon: égi és földi szerelmek a homéroszi eposzokban és a görög színházban.", "Gyógyszerhatóanyagok és kábítószerek minőségi és mennyiségi meghatározása biológiai mátrixból", "A német kisebbségek anyanyelvű sajtója Magyarországon 1953-1990." és hasonló tárgyaknak. Viszont nem akarom magamat megszívatni, ezért kérdeztem, hogy a kínai mennyire nehéz.
2019. jan. 17. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Na ezért is mondom, válaszd a kínait, és kész, nem fogod megszivatni magad vele, sokkal egyszerűbb, mint amilyennek látszik. Ha a végén nem folytatod, akkor is lesz fogalmad egy kicsit a nyelvről, amivel már több vagy mint kb. 99.9%a az embereknek errefelé. Sokkal jobb, mint egy bölcsésztárgygenerátoros szabvált felvenni.
2019. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!