Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Merjek így nyelvvizsgára...

Merjek így nyelvvizsgára menni február közepén?

Figyelt kérdés

Tavaly április óta járok német tanárhoz. Nyár végéig heti 2x, aztán heti 1x. Októberben voltam írásbelin, de nem sikerült. Ezután kezdtünk szóbelire készülni. Rengeteg tétel volt, amit végigvettünk teljesen. Nagyon nehezen ment eleinte nekem. Viszont a szóbelin van grafikonelemzés és szituáció is. Eddig az idő hiánya miatt egy grafikont elemeztünk csak. Illetve szituációt sem nagyon csináltunk még. Úgy terveztem eddig, hogy februárban vizsgázok, de nem érzem felkészültnek magam. Még 4x tudnék tanárhoz menni a vizsgáig és a héten el kéne döntenem, hogy befizetem-e a vizsgadíjat. A következő vizsga májusban lenne ha ezt kihagyom. Fogalmam sincs mit csináljak.

Szerintetek próbáljam meg, vagy menjek májusban??


2019. jan. 15. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először készülj fel tisztességesen és utána menj vizsgázni. Nem kell csodálkozni, hogy ha nem tudod, nem sikerül.
2019. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak májusig nem kell a nyelvvizsga mindenképpen (munkahely, diploma vagy akármi miatt), akkor szerintem ráérsz és inkább készülj fel, nyugodtan, becsületesen. Úgy jobban meg is marad, amit megtanulsz. :)
2019. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Már tavaly végeztem az egyetemen, bár nem a szakmámban dolgozok, csak nagyon jó lenne végre kikapni a diplomát. Nyugodtabb lennék, ha a kezemben lenne. De az igaz, hogy nem árt normálisan felkészülni..

Köszi :)

2019. jan. 15. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!