Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék megtanulni angolul?

Hogyan tudnék megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Alapsulin 8.-os vagyok, és mire középiskolában megyek, szeretnék megtanulni angolul. Persze most is tudok egy kicsit, mondjuk úgy A2 és B1 közé tenném a szintem. Ezt szeretném olyan B2 C1-re feltornázni. Tanárhoz nem akarok járni, tehát filmek nézésére és chatelésre gondoltam. Szerintetek? Ezt hol tudnám megtenni? Esetleg további ötletek? Főleg amúgy a kiejtést illetve a folyékony beszédet, és ez megértését szeretném megtanulni. Előre is köszi a válaszokat.

2019. jan. 17. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Duolingóval(ez egy jó ap) énis 8.vagyok és nekem sokat segitet az angolba na meg persze a gyakorlás és pl filmek angolul nézése yuotube videok (ha nézel) angolul azt meni fog 1 év alat 2,5röl feltornásztam magam 5-re ez ezeknek köszönhető meg azért mert új tanárunk let aki érthetöen magyaráz
2019. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Youtube
2019. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Kiejtést, folyékony beszédet csak szövegkörnyezetben tudsz megtanulni, ha kénytelen vagy haszbálni a nyelvet. Mikor otthon laktam, hiába tudtam profin angolul, emlékszen mikor először kijottem megszólalni alig tudtam, nem is értettem mit beszélnek nekem.
2019. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem a filmnézés az egyik legjobb módja annak,hogy megtanulj jól angolul. Mivel ott hallod a kiejtést és ha felírattal nézed,akkor látod is,hogy a kiejtett szót hogyan írják le helyesen,tehát egyszerre tanulod a kettőt. Én is most vettem rá magam,hogy neki kezdjek angolul angol felírattal nézni filmeket vagy sorozatokat,mivel idáig nagyon hallani sem akartam róla,pedig az angol tanárom nagyon sokat ajánlotta nekünk ezt,mert hogy így könnyebb,és tényleg az. Én még most sem tudok profin angolul,viszont nagyon sokat segít nekem a film/sorozat nézés. Az első 5 rész nehéz,míg elkezded,utána már jön,hogy angolul nézd. :) amúgy ajánlom erre a célra az europix vagy movie123 oldalakat. :)
2019. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!