Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvvizsgára...

Középfokú angol nyelvvizsgára 2,5 hónap alatt fel lehet fészülni?

Figyelt kérdés
Az egyetem alatt nem tudtam foglalkozni az angolal fel kell eleveníteni, B1es szinten voltam kis ismétlessel vagyok. Nyáron szeretném megcsinálni vizsgaidőszak utan lenne tanárom és itthon magamtól is foglalkoznék vele, de nem jó a nyelvérzékem nehezen tanulom meg a szavakat és nem tudok angolosan összerakni egy mondatot sokszor teljesen magyarosan gondolkodok. Szerintetek megoldható lenne ennyi idő alatt úgy hogy azért legyen is tudásom nemcsak a feladatok begyakorlásával szerzem meg? Valamint ha van valami jó tanács annak is örülnék. Előre is köszönöm :)

2019. jan. 18. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdj el angol feliratokkal filmet nézni, majd szépen lassan hagyd el azt is, és magántanár. Nem tudom, milyen szinten vagy, de nekem is ugyanez volt a helyzet előző évben. Egyetem, nyáron meg gyorsan le akartam nyelvvizsgázni. Katedra nyelviskolába jártam 2 hónapig, és B2 komplexet tettem, 87%-osat.


Sokat segített az is, hogy alapvetően sokat kockulok, és nagyon sok angol nyelvű oldalt, commenteket olvasok.


De ehhez hozzá kell tenni azt is, hogy mindig németes voltam. Suliban soha nem volt angolom ezt a 2 hónapos gyorstalpalót leszámítva.

2019. jan. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sem hittem el, de simán. :D

Ha már meg van az alapod, mint írtad B1, akkor igazából már csak gyakorolni kell: otthon csinálj meg rengeteg feladatlapot. Elején lehet nem fog menni, de bele fogsz jönni, én is így voltam vele.😊

Magantanárral meg a kommunikációt tudod gyakorolni leginkább, illetve ad majd neked sok jó tippet.

Listening részt is tudod gyakorolni, illetve hallgass sok rádiót (BBC) :)


Menni fog hajrá, sok sikert :)

2019. jan. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen igen muszáj hallgatnom mert a lisening nehezen ment mindig. Én is a Katedra nyelvsulin gondolkodom majd remélem nekem is így beválik.
2019. jan. 18. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!