Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tapasztalat olyan módszerről,...

Tapasztalat olyan módszerről, amely anyanyelvi tudást ígér, mert alapoktól tanít? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Vannak módszerek, amelyek azt ígérik,hogy használatukkal anyanyelvi tudást lehet elérni, mert úgy tanítanak, ahogy egy kis csecsemő kezdetektől hallja a nyelvet. Nem tudja mi az a nyelvtan, nem tud olvasni, mégis a mondatszerkezetek egyszerűen beépülnek: nem kell gondolkodni "mit hogyan kell mondani". Állításuk szerint olyan rendszerbe vannak felépítve anyagaik, hogy sokszor hallgatni kell őket (lépésenként leírnak mindent, mit hányszor kell hallgatni, mikor csak a háttérben szóljon és hány hallgatás után érdemes figyelni az elhangzottakra).

Akinek sok ideje van, annak megéri valamilyen ilyen jellegű módszert kipróbálni?



2019. jan. 19. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
A csecsemő agya abban a szakaszban van, amiben magától felveszi a nyelvet, amiben él. Ez a szakasz 5-10 éves korban lezárul, ezek után pszichológiailag nem lehetséges így nyelvet elsajátítani (sőt, ha addig nem tanult már meg legalább egy nyelvet az ember, utána már nem fog tudni). Az ilyen módszerek kamuk.
2019. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, az oldalukon nagyon sok dícsérő mondat van diákoktól amit nem tűnik úgy, hogy bértollnokok írtak volna.
2019. jan. 19. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fizess rá elő, bánom is én, csak akkor minek kérdezed meg.
2019. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Másoknak lehetnek tapasztalatai.

Egyébként fél évet ír a kurzus, tehát nem "azonnali, gyors" eredményt. Arra gondoltam, hogy mondatszerkezetek tényleg beépülhetnek, mivel anyanyelvi angoloktól hallja az ember, "automatikusan jól fogja használni a különféle mondatszerkezeteket" Bár ha az ember önmaga akar valami mondatot alkotni, akkor vannak kétségeim, miképpen fog ez majd segíteni.

2019. jan. 19. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most megkérdezném, hogy tényleg ennyire, vagy csak tetteted, de tisztában vagyok vele. Ó, istenem, bárcsak fél év hosszú idő lenne a nyelvtanulásban.
2019. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igy Tamil legtobb magyar aki kulfoldre ment minden tudas nelkul. Ezt igy csak akkor fogod megtanulni, ha az adott nyelv kornyezetben elsz. Itthon semmilyen kurzussal nem tanulod meg.
2019. jan. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fél év neked nem gyors??!! Hidd el, hogy ez úgy kamu ahogy van
2020. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!