Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » New Hedway tankönyvek szókincs...

New Hedway tankönyvek szókincse elegendő egy középfokú nyelvvizsga letétteléhez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Csak a szókincs nem, tudnod kell a skilleket is, a nyelvtant is. Amúgy meg upper-int. végén szokás még a blackbirdöt átvenni, akkor már jó eséllyel vizsgázol.
2010. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
A középfokú nyelvvizsgához elég a sorozatot az intermediate végéig átvenni, az upper-intermediate már nem kell. Ennyi tudással és ekkora szókincsel már meg kell lennie a nyelvizsgának. :)
2010. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó: ez nem igaz. A kék HW után max a B1-et tudod letenni. Ezt egy vizsgáztató írja neked :-D
2010. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

kék headwayből tanultam, és megvan a közép C-m :D

szókincsemet én a Projekt c. könyvből "képeztem", annak van rengeteg sorozata, de az vitt fel a szintre igazán :)

2010. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
nekem meg kezemben sem volt a headway, megis meg van a szakmai kozepem angolbol...tudom, nem de tartozik...
2010. jún. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akinek sikerült rögtön az intermediate könyv után a B2, annak vagy mázlija volt vagy nem túl magas %-ot ért el vagy bőven kiegészítette más forrásból ezt a tankönyvet. Az int. csak útban van a B2 felé, ha biztosra akarsz menni, és nem csak hátha sikerül alapon, akkor az Upper Int. után mész vizsgázni. A kérdésből nem derül ki, hogy milyen H. könyvekre gondolsz, azokból ugyanis még Advanced is van, ami már felsőfok.
2010. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szókincset nem csak a könyvből tudsz szedni!!!

tele van a média és szinte minden angol vagy angolból átvett szavakkal-kifejezésekkel..

Pl ha szereted a zenét, az egy hobbi, de emellett az angol zenékből is rengeteget lehet tanulni (lyrics-et hallgatva a kiejtést, azt lefordítva pedig a szövegértést gyakorolod)

Szóval nem szabad görcsösen ragaszkodni a könyvhöz, tessék kikapcsolódásként zenét hallgatni, könyvet-híreket olvasni vagy épp filmet nézni.. Mikor mihez van kedved.

Végezetül még: már az fél siker, ha a a tételeket magad dolgozod ki és nem kölcsönkéred, ki-/lemásolod!! és gyakorold a levélírást, abból is sok új szót tanulsz.

2010. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Tegnap 22:15-ös vagyok.

Én meg egy nyelviskolában dolgozom, és konkrétan így szól a FAT által elfogadott akkreditációnk! És rendszeresen vizsgáznak nálunk az emberek ezzel a tudással, és sikerül nekik.

3 éve ezzel foglalkozom, bizots hogy nem tévedek. :)

2010. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, mi az a FAT, interneten semmi ilyesmit nem találtam, de erősen csodálkoznék, ha nálatok az int. könyv és a kf. nyv. között nem lenne még egy vizsgaelőkészítő tanfolyam. Egyébként a legkompetensebb maga a kiadó, és a linkből (remélem) látszik, hogy a B2 szint az Upper tankönyv.

[link]

2010. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

22:15-ös, az igen, már 3 éve dolgozol nyelviskolában, mindjárt összecsinálom magam :-D :-D :-D :-D

Elhiszem, hogy Mo-n mindenféle hülyeséget lehet akkreditálni, mégsincs attól igazad sajnos.

Amúgy vannak itt nálad jobban képzett emberek, pl. KER szakértők is, nem 3 éve :-D

2010. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!