Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam meg használni...

Hogyan tanuljam meg használni a nyelvet?

Figyelt kérdés
Jártam csomó nyelvtanfolyamra, idegen nyelven olvasok és filmezek, van felsőfokú nyelvvizsgám és az egyetemen is ezen a nyelvszakon tanulok. Úgyhogy szerintem magával a nyelvtudásommal nincsen probléma, viszont a használatával már igen. Nem tudom magam spontán, természetesen kifejezni, ha beszélgetésre kerül sor és a kiejtésemen is van mit javítani. Többet nem szeretnék tanfolyamra vagy tanárhoz járni, van mindenféle oktatóanyagom és az egyetemen is ezt a nyelvet használjuk. A külföldi hallgatókkal viszont nem nagyon tudok beszélgetni, mindenhová külön csoportokban járnak és külön ülnek, nekünk nem is köszönnek. Külföldre pedig max. ösztöndíjjal vagy valamilyen támogatásal tudnék eljutni, de arra nincsen pénzem, hogy csak úgy kimenjek.
2019. jan. 25. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a beszéddel van problémád, akkor beszélni kell. A kiejtésed javításához hallgasd figyelmesen az anyanyelvi beszélőket!
2019. jan. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De kivel beszélgessek? Ha a magyar barátaimmal beszélgetek, akkor az inkább bohóckodásnak tűnik. Beszélgetünk, beszélgetünk aztán megunjuk, mert beszélhetnénk magyarul is, ami mindenkinek jobban megy. Valakinek nem jó a kiejtése, a másiknak a szókincsével van a baj, a harmadik nem érti, a negyediknek nem megy a nyelvtan stb., stb., nevetséges kínlódás az egész. Az órákon pedig nem hétköznapi dolgokról beszélgetünk, hanem tudományosabb, speciális témák merülnek fel és ott pont nem érdekel senkit, hogy hogyan beszélsz. Vannak anyanyelvű tanáraim is, illetve csak idegennyelvű filmeket nézek stb., de nincsen alkalmam gyakorolni.
2019. jan. 25. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!