Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2019-es emelt szintű német...

2019-es emelt szintű német érettségi tételeket hol tudom megtalálni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 31. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérd el a tanártól
2019. febr. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De szeretem amikor hülyének néznek... Nyilván elkérném a tanáromtól, ha lenne némettanárom. De nincs. Anyanyelvi szinten tudok németül, mert az apám német, ezért szeretnék németből érettségizni
2019. febr. 4. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Nem hiszem, hogy neked kellenek a tételek, ha anyanyelvi beszélő vagy. Az egész egy beszélgetés. Nem kell bemagolt szöveget mondanod.
2019. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző, ez azért nem teljesen így van, vannak nagyon hülye témák az emelt szintű érettségi szóbelin amiről a legtöbben magyarul se tudnának spontán kinyögni 2 perces összefüggő szöveget. Én egyszer régen egy nyelvvizsgán kaptam valami parkolással kapcsolatos témát és fogalmam se volt mit mondjak.
2019. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én középiskolában kéttannyelvűbe jártam. Akkor még nem volt emelt szintű, viszont az ilyen sulikba járóknak külön (nyilván emelet szinten) volt érettségi a nyelvekből. Akinek 5-ös lett, felső fokú nyelvvizsgát kapott, de mi ugye más tantárgyakat is németül tanultunk és úgy is érettségiztünk.

Emlékszem, németből ilyen tétetlek voltak: Goethe, Schiller, Lessing élete, munkássága, egy kiemelt műve, az Európai Unió működése, környezetvédelem, szelektív hulladékgyűjtés, recycling - ezek még nem voltak mindennapos témák, '97-et írtunk. Így az utca embere a legtöbb témához magyarul sem nagyon tudott volna hozzászólni, nem hogy a szaknyelvet ismerve.

2019. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!