Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latin nyelv tanulása. Ha...

Latin nyelv tanulása. Ha valaki megtanulja a latin nyelvet akkor ezen tudás birtokában milyen hatékonysággal tud újlatin nyelveket ( olasz, román, francia, portugál, spanyol) nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 1. 04:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon keveset számít csak. Jóformán semmit.
2019. febr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon könnyen.
2019. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2019. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
Rendkívül sokat számít, és nem csak a latin nyelvcsaládban főleg a tudomány területén rengeteg a latin eredetű szó kifejezés!!! Aki a latin nyelvtant megtanulja minden nyelv nyelvtanjával elboldogul
2019. febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Csak az a kérdés, ezért érdemes-e, hogy úgy mondjam, az élő nyelv tanulásának előszobájaként latinul tanulni. Mert ha más okból kifolyólag kell a latin, akkor oké. Ha nem, akkor úgy járunk, mint régi barátom, aki augusztus végéig a kertben napozott, hogy ne kelljen a fehérsége miatt szégyenkeznie a strandon - abban az évben meg hűvös volt a szeptember.
2019. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem kell olyan mértékben megtanulni a latin nyelvet, hogy valaki kapásból fordítson Vergiliust vagy Ovidiust.

Ha az alapokkal tisztában van, ha a nyelvtan és az igeragozás jól megy, egy másik újlatin nyelvhez az is elég.

Ha szereted a nyelveket és érzéked is van a tanulásukhoz, némi latintudás aranyat ér.

2019. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Asszem nem voltam elégszájbarágós.

Tehát, annak mi értelme van, hogy mondjuk

- francia nyelvből megtanulsz egy szót 1 egység erőfeszítéssel

- ehelyett megtanulod latinból 1 egység erőfeszítéssel, és honosítod franciára 0,1 egység erőfeszítéssel


Melyik a több?

2019. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Kedves Sztrogoff Misi, itt az alapokról van szó.

Ahogy a megadott linkben leírtam, a latin nyelv olyan alapokat ad pl. a franciához, hogy az megéri a számításod szerinti befektetést, mert könnyebben, kevesebb idő alatt tudja megtanulni a kívánt nyelvet.

Vagyis amit elveszít a vámon, megnyeri a réven, ahogy az ismert közmondás tartja.

2019. febr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az utolsó hozzászólóval ! Gimnáziumban latint tanultam egyetemen spanyolt ! Amikor az egyetemet kezdtem ( 1983) több száz növény ,állat stb nevét kellet latinul megtanulni én hozzám jöttek a hallgató társaim hogy olvassam ki egyáltalán ( az volt a szlogen elég latinul tudni)
2019. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Utolsó és a spanyolban mennyit segített a korábbi latin? Mert ez volt a kérdés. Nem az, hogy 4 évnyi latin tanulás után ismered-e a latin betűket.
2019. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!