Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű érettségi miért...

Emelt szintű érettségi miért B2-nek felel meg, ha köze nincs a B2-es szinthez?

Figyelt kérdés

Inkább C1 lenne az, mint B2.

Főleg németből


Van középfokú nyelvvizsgám, de csak nézek egy-két feladat láttán, hogy mi a franc ez...



2019. febr. 4. 18:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Angolul tudok csak, van C1 nyelvvizsgám és emelteztem is, de az emelt lényegesen könnyebb volt a felsőfokú nyelvvizsgánál, közel se C1 szint. Kevéssel a B2 felett van, de még mindig ahhoz van közelebb és nem a felsőfokhoz. Lehet német esetén másabb, de az angolra nem igaz amit írtál.
2019. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
6%

Az emelt szintű érettségi a B2 szint.


A középfokú nyelvvizsgák nevetségesen könnyűek, főleg az ilyen kétnyelvűek, ahol magyarul kell beírni a megoldásokat meg magyarra kell fordító szövegeket és a szótár is megengedett....

2019. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Németről beszéltem. Sokkal nehezebb nyelv, mint az angol. Jobban kiütköznek a különbségek.
2019. febr. 4. 19:00
 4/22 A kérdező kommentje:
Én egynyelvűt csináltam
2019. febr. 4. 19:02
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
A "főleg németből" és hogy konkrétan csak a németre gondolsz nem ugyanaz, de amennyire tudom közep és felsőfokú német nyelvvizsga között csak a szókincs tér el, nyelvtanilag nincs más, nem úgy mint angolnál ahol már a kivételek kivétele is előkerül C1-nél. Szegényes a szókincsed, ettől még az emelt nem lesz C1 szintű.
2019. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Középfokú nyelvvizsgák nevetségesen könnyűek?😑 Hát ja, ha neked német vagy angol felmenőid vannak és beszéled a nyelvet kiskorodtól, ismerek ilyen srácot!😀 Amúgy neked elmentek otthonról?😂😂😂 Ezért kell szinte az összes tanulónak százezreket fizetni magántanárnál, mire a gyerek kínkeservesen átmegy B2-es nyelvvizsgán?😑 Nevetségesen könnyű...eszem megáll.
2019. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
"Ezért kell szinte az összes tanulónak százezreket fizetni magántanárnál, mire a gyerek kínkeservesen átmegy B2-es nyelvvizsgán?" - Felsőfokúm van, sose voltam nyelvtanárnál és csak páran tudnak oroszul a családban. Viszont van ez a remek dolog amit internetnek hívnak és tele van lehetőséggel nyelvet tanulni ingyé.
2019. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ácsi! Azt mondtad, hogy B2 az emelt. Nekem B2-es nyelvvizsgám van, akkor B2-höz képest hogy lehet szegényes a szókincsem? Ellentmondasz magadnak haver.
2019. febr. 4. 19:31
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem ellentmondás, az emelt B2 felett van kicsivel, ha nem megy nem jó a szókincsed és azért bénázol nem azért mert C1 szint. Lehet B2 nyelvvizsgád úgy hogy alig ütöd a szintet, nem nehéz megszerezni. Nem tudom ebben mi az ellentmondás, valamit nagyon máshogy értelmezhettél.
2019. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

"Felsőfokúm van, sose voltam nyelvtanárnál és csak páran tudnak oroszul a családban. Viszont van ez a remek dolog amit internetnek hívnak és tele van lehetőséggel nyelvet tanulni ingyé."


Akkor neked kivételes nyelvérzéked van, ami a magyar emberek 99%-ban nincs meg. Vagy bszottul nagy stréber vagy. Bocsi, nincs kedvem 20 órákat ülni gép fölött. Egy jobb kategóriájú tanár jobban át tudja adni a dolgokat.

2019. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!