Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az oka ennek? Így születhet...

Mi az oka ennek? Így születhet vki? Örökölhető?

Figyelt kérdés
Nyelvi osztályba járok, angolt és németet tanulok, mindenki irigykedik rám, azmiatt, hogy nagyon jól tanulom a szavakat. Nagyon bő a szókincsem és minden szóra tudok vagy 4 szinonímát. Sokat foglalkozok a nyelvekkel, de én is furcsálom magam. 1 nap alatt megtudok tanulni vagy 200 szót, akár németből is. Nagyon jó nyelvérzékem lehet?

2019. febr. 5. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Valaki valamiben jó, mindenki más! Te ebben vagy jó! Szerencsés vagy! Tanulj több nyelvet aztán tolmácsnak mehetsz abból jön ám a lóvé😊
2019. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A szavak magukban, hát, az nem nyelv, az csak szavak.
2019. febr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

#1: Lol, látszik, hogy fogalmad sincs, milyen lehetőségei vannak egy most végzett tolmácsnak.


Igen, születhet. A belefektetett energia is fontos és az egyéni képesség is.

2019. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen a nyelvtanulási képességben is különbözőek vagyunk. Meg a helyesírási adottságokban is.
2019. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ismertem én is egy ilyen alakot, aztán kiderült, hogy egy szót nem tud összerakni úgy, hogy ne legyen benne hiba... Önmagában semmire nem mész azzal, hogy egy szóra tudsz 4 szinonimát mondani, mert abból mondatokat is tudni kell alkotni.
2019. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Szuper szerencsés vagy! Nyelveket beszélni jó dolog, de sokaknak nagyon nehéz megtanulni .
2019. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
en is pont olyen voltam, altalanos 7-8. osztalyatol kezdve “szotar” volt. a “becenevem”😂😂 viszont en nem foglalkoztam tul sokat a nyelvvel, ha nem tudtam egy szot megneztem a szotarban egyszer es onnantol kezdve tudtam. mikor megkaptuk a tankonyvet augusztus vegen en szeptember elejere majdnem az egeszet kitoltottem, megtanultam kb 1 het alatt. angol orak viccesek voltak, tanar akarmit kerdezett en rogton mondtam a helyes valaszt, forditast. most angliaban elek, anyanyelvi szinten beszelem az angolt.
2019. febr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
utolso vagyok, azt elfelejtettem irni hogy ram is irigykedtek emiatt, folyton beszologattak az olyanok, akik kb bukasra alltak.. egyebkent csak meg kell nezni hol tartanak ok most es hol tartok en. szoval ne vedd fel amit mondanak.
2019. febr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7) - #8) Nem éppen egy friss poszt, de az ilyen gyöngyszemek időtlenek és érdemes reagálni rájuk még másfél év csúszással is :)


Azt hiszem sokan vagyunk itt, akik irigylik az olyan szuper képességű embereket, mint te. Már általános iskolásként mindig mindent elsőre megjegyezni, sőt azonnal használni tudni, sőt szikrontolmácsolási képességekkel bírni, majd pedig felnőttként anyanyelvi szintű beszélőként élni Angliában .... Wow! Nontheless, I can’t shake off the impression that it is all a bit larger than life. So before one or two of us may well think that something is rotten in the state of Denmark, i.e. you’re a braggart, you better give proof of your awe-inspiring English. I’m sure you also want to dispel all doubts whatsoever, so how about writing your statement in English, with the same witty remarks and hint of condescending barb? With your command of English, it must be as easy as pie...

2020. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már többször gondoltam rá, hogy az is lehet egy egyszerű teszt, hogy megmondja, mikor ér rá, valaki meg felrak egy CPE tesztet valahová, ő meg jön az anyanyelvűhöz szükséges időn belül a megoldásokkal.
2020. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!