Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Origó vagy a BME nyelvvizsg...

Az Origó vagy a BME nyelvvizsgát javasoljátok középszinten? Melyiket miért?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsga előtt állok, de nem tudok dönteni a kettő közül. Hallottam már olyan véleményt, hogy az Origó túlságosan elavult, más azonban azt mondta, hogy azon kívül, hogy magyarul kell válaszolni bizonyos feladatoknál másban nem tér el a BME-től.

2019. febr. 10. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Képesség függő amelyiket jobbnak érzed amit jobban be tudsz gyakorolni
2019. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban megy, ugy is csak a nyelvtudas szamit az eletben, a papir meg arra jo h megkapd a diplomad kb.
2019. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Origo, mert kétnyelvű. Nem mindegy hogy legalább a feladat kiirását pontosan érted és a válaszaid is helyesek mert magyarul tudsz. Egyébként nagy előny a magnóhallgatás. Alapból jóval kisebb a pontértéke ( bár ebben nem vagyok biztos) így anélkül is jól sikerülhet a nyelvvizsga míg bme nem így van, de ezt ellenőrizd. Viszont a fekadat annyi, hogy magyar kérdésekre magyar válaszokat kell adni, ha nem értesz valamit pontosan hadoválhatsz is, magyarul ez is könnyebb. Nem mellesleg 3szor lehet meghallgatni a szöveget, bmen kétszer es ott a feladattípusok is nehezebbek. Az origonál a szövegértésnél akár tudhatod is a választ, ha ismered a történetet.
2019. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Papír kell, tehát a könnyebb, vagy a kevésbé szopatos. Az pedig az Origo.


Nyelvtudásodon nem változtat az, hogy milyen nyelvvizsgád van.

2019. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3-as, én most fogok menni Origo nyelvvizsgára, és én meg pont ez miatt stresszelek, hogy a válaszokat magyarul kell beírni. Szerintem sokkal könnyebb beírni úgy, hogy azt írod be amit hallasz, így viszont még le kell fordítani magyarra, és extra gondolkodást igényel és ez nekem ez zavaró
2019. febr. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!