Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségi. Milyen...

Angol érettségi. Milyen könyvekből készülnek a diákok Magyarországon?

Figyelt kérdés
Most készítek fel nyevtanárként diákot először. Hány szóbeli témakör van?? Milyen részei vannak az érettséginek?

2019. febr. 10. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

10 nagy szóbeli témakör van, ezek megtalálhatóak az oktatas.hu honlapon.

Az érettségi írásbeli és szóbeli részből áll.

Írásbeli: Szövegértés, nyelvhelyesség, hallott szöveg értése, levélírás.

Szóbeli: néhány bemelegítő kérdés, 2-3 szituációs gyakorlat és 1 összefüggő monológ kép alapján adott témában. Ez a 3 rész más-más témakörhöz kapcsolódik.

2019. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kukacJános ***** válasza:
Helló, én idén fogok érettségizni, emelt angol. Szerintem nézd meg a oktatas.hu-n az előző évi érettségi feladatokat, és gyakoroljatok olyasmiket. A témakör az iskolátol függ, ők adják meg. 3 része van, az írás, hallgatás és a szóbeli. Az irásbeli részét, és a hallgatást tudsz nézni a már említett oktatas.hu-n(itt egy példa a 2017. október 19.-én írt angol közép: [link] szóbeli pedig hasonló a nyelvvizsgához, képleírás, szituáció, hasonlók.
2019. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kukacJános ***** válasza:
+ ugylátszik a szóbeli témák is fenntvannak az oktatas.hu-n, de nekünk a tanár lediktálta, ezért tudtam így
2019. febr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi az 1000 kérdés 1000 válaszból tanulunk.
2019. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!